Hacısalihoğlu, Revi’ye cevap verdi!

Milletvekili Ahmet Kaya’nın rulolu açıklamasının ardından tartışmalar devam ediyor

22 Aralık 2020 Salı 13:38
Hacısalihoğlu, Revi’ye cevap verdi!

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin, CHP’yi yönelik sözlerine cevap verdi. Milletvekili Ahmet Kaya’nın TBMM’deki rulolu konuşması ekseninde oluşan tartışmayla ilgili Revi’nin CHP’nin tek parti döneminde yaptıkları ile övündüğünü söylediği sözleri eleştiren Hacısalihoğlu, “Ekmek,  patates, soğan kuyrukları, kendini yakan esnaf, AKP’nin mega projeleridir.” dedi.

REVİ’YE CEVAP GECİKMEDİ

AK Parti İl Başkanı Haydar Revi’nin göreve gelişinin 6. yılı kutlamalarında CHP’yi eleştirdiği sözlere CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu cevap verdi.  Milletvekili Ahmet Kaya’nın TBMM’deki rulolu konuşması ekseninde oluşan tartışmayla ilgili CHP’yi eleştiren Revi’ye yanıt veren Hacısalihoğlu, “Sayın Revi özetle AKP döneminde Trabzon’un en büyük yatırımı aldığını, CHP’nin tek parti döneminde yaptıkları ile övündüğünü, bu hizmetlerin milletin hizmetleri olduğunu, CHP’nin topluma tepeden baktığını milletvekillerimizin yaptığı açıklamaların safsata olduğunu ifade etmiştir.” dedi.

CHP HALKIN HİZMETİNDE…

CHP’nin halkın hizmetinde olduğunu, AK Partinin ise AK Partinin hizmetinde olduğunu öne süren Hacısalihoğlu, “Evet! CHP’nin hizmetleri halkın hizmetleri, AKP’nin hizmetleri de Revi’nin yani AKP’nin hizmetleridir. Bu İfade yerinde bir ifadedir, halkımızın takdirinedir! CHP’nin hizmetleri halkın hizmetleri, halk içindir.  Sayın Revi görevinin 6. yılında iktidarlarının 18. yılında iktidarda olduklarının farkında değildir. CHP’yi iktidarda sanıp milletvekillerimizi eleştirmektedir. Revi’nin algılayamadığı gerçeklik şudur: Ülkenin aldığı borçtan Trabzon’a düşen pay ile aldığı yatırım arasındaki fark ne kadardır? Trabzon halkı ne kadar borçlanmıştır. Bunu da Trabzon halkına açıklamalıdır. İmara açılmış yamaç eğimi yüksek kentsel alanda yapılan 6 şeritli yol, çocuğun bile yapmayacağı denizin 500m doldurulduğu alanda denize paralel tünel, üzerinden araç geçmeyen Reşadiye Kavşağı, balıkların tünele girdiği akvaryum, Trabzon sahillerinin modern fosseptiğe dönüşmesi, Trabzon’a gelemeyen tren, yılan hikâyesine dönen Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi, yüzde 25 genç işsizlik, gelemeyen aşı, dağıtılamayan maske, boşaltılan Merkez Bankası, ekmek,  patates, soğan kuyrukları, kendini yakan esnaf, bunlarda AKP’nin mega projeleridir.” ifadelerini kullandı.

KAYA’NIN KONUŞMASI ONUR VERİCİDİR

Trabzon’un kürsüde konuşabilen milletvekilinin CHP’li olmasının onur verici olduğunu belirten Hacısalihoğlu, “Milletvekilimizin açmış olduğu hizmet rulosu, yapanlarla satanları gözler önüne sermiştir. Konu kamuoyu vicdanında ses getirmiştir. Sayın Revi’nin yapmış olduğu açıklama bunun göstergesidir. İlimiz için yapılacak, estetik, kamusal ihtiyaçları karşılayan, bilimsel gerçeklere uyan, halkımızın yararına olan her projeyi desteklemek CHP için bir onurdur.” diye konuştu.

                                                                                                                                                                                           

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.