DÖRT DOKTORA ŞİDDET 

Hasta ve hasta yakınlarıyla çıkan kavganın ardından beyaz kod verdiler

31 Aralık 2020 Perşembe 10:03
DÖRT DOKTORA ŞİDDET 

Trabzon’da çeşitli tarihlerde hasta ve hasta yakınlarıyla çıkan kavganın ardından beyaz kod veren doktorlar şikayetçi oldu. Dört kişi hakkında hapis istemiyle dava açıldı.

GEBE EŞİNİN ÖNÜNDE TARTIŞTI

Trabzon’da yaşayan Yaşar B., rahatsızlanan gebe eşi R.B.’yi Numune Hastanesi Acil Servise götürdü. Burada yapılan kan tahlilinin ardından servise çıkarak eşinin muayene edilmesini istedi. Görevli sekreterin acil gebelere bakıldığını belirterek, acil servise gitmeleri istendi. Çıkan tartışmaya müdahil olan doktor ile Yaşar B. arasında tartışma çıktı. Bunun üzerine hakarete uğradığını ileri süren Doktor Şener T., şikayetçi oldu. Hastama köpek gibi bakacaksınız dediği ve hakaret ettiği iddia edilen Yaşar B. hakkındaki suçlamayı reddetti. Yaşar B. hakkında tehdit ve hakaret suçundan hapis istendi.

SEVK ETMEYEN DOKTORA TEHDİT

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Bölümü’nde yaşanan olayda ise annesini Okan Üniversitesi Hastanesi’ne sevk etmeyen kadın doktor Mürşide Esra D., seni gırtlaklarım dedikten sonra hakaret ederek boğazına sarılmak istediği iddia edilen Sevil Ö.’den şikayetçi oldu. Kadın doktorun alaycı tavırla kendisilerini reddettiğini belirten Sevil Ö., daha önce sevk aldıklarını söyledi. Olaydan üç gün sonra başhekim yardımcısını aracılığıyla yeniden aynı doktora giden hastaya bakmayan kadın doktor, kendilerinden şikayetçi olan aile için suç duyurusunda bulundu. Üç gün önce hastanede yaşanan olaydan sonra beyaz kod verdiğini daha sonra geri çektiğini belirten Doktor Mürşide Esra D. “Üniversite olan kentte sevki üniversitesi hastanesi yapar. Bunu anlattım, anlamadılar. Yaşana olaylardan 3 gün sonra başhekim yardımcısı aracılığıyla geldiler. Başhekim yardımcısına hastaya bakmayacağımı söyledim. Sonra yaşananları kabul etmedim ve şikayetçi oldum” dediği öğrenildi. Sevil Ö. hakkında hakaret ve tehditten dava açıldı.

VİZİTE ÇIKAN HEYETE BÖYLE SESLENDİ

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Üroloji Polikliniği’nde vizite yapan doktorlar 515 nolu hasta odasını kapısını açık bırakılması üzerine,  ‘kapıyı kapatın lan’ şeklinde bir sesle irkildi. Bu sözün ardından geri dönen doktorlar ile hasta arasında tartışma çıktı. Bunu üzerine Volkan D.’nin Doktor Ali B.’ye yönelik ‘sana ne oldu it’ şeklinde söylemde bulunduğu iddia edildi. Doktorun şikayeti üzerine volkan D. hakkında hakaret iddiasıyla dava açıldı. 

YURT ÇOCUĞUNU DOKTORA GÖTÜRDÜ

Karnı ağrıyan yurt çocuğu K.D.K.’yı doktora götüren görevli Filiz Y., hastanede olay çıkardı. Suça sürüklenen çocuk olarak kayıtlara geçen K.D.K.’ya doktorun bakmadığını ileri sürerek, görevlilerle tartıştı. Doktor Selim K.’ya yurt çocuğu ile birlikte hakaret ettiği iddia edilen Filiz Y. hakkında hapis istemiyle dava açıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.