Başkan Ekim açıkladı!

Akçaabat Sahil Yolu Projesiyle gündeme gelmişti bölgenin cazibe merkezi olacak

15 Ocak 2021 Cuma 18:24
Başkan Ekim açıkladı!

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, TCG’yi ziyaret ederek projeler hakkında basının sorduğu sorulara cevap verdi. Akçaabat’ta yapılacak sahil düzenlemesiyle belediyeye bisikletle gideceğini söyleyen Başkan Ekim, Söğütlü ve Yıldızlı’da Atakum sahili gibi düzenleme yapıp bölgeye hitap edeceklerini açıkladı. Ekim, “Söğütlü ve Yıldızlı’yı başarabilirsek Ordu sahili, Atakum sahili.. Onlara benzer bölgeden insanların gelip vakit geçirebileceği bir alan olacak. Bunu ben yaparım. Veya başkası.. Kim yaparsa yapsın desteklemeliyiz.”  dedi.
Bisiklet ile belediyeye gitme arzusunu dile getiren Başkan Ekim, yapacakları sahil düzenlemesiyle insanların denizle bağının yeniden kurulacağını açıkladı. İlk etapta 3km’lik bisiklet yolu yapacaklarını dile getiren Ekim, “Yıldızlı’dan belediyeye bisikletle gitmek istiyorum. Büyükşehirle beraber çalışıyoruz orada. İnşallah bir yılda ana omurgayı oluştururuz. Sadece Akçaabat’a değil bölgeye hitap edecek bir alan olacak. İnsanlar denizle bağını kurmuş olacak. Denizle bağımızı kopardık.” şeklinde konuştu.
PULATHANE VE GÜNEY GEÇİŞ YOLU RAHATLATACAK
Haçkalıbaba Hastanesinin olduğu Dörtyol kavşağında yaşanan trafik sıkışıklığıyla ilgili Ekim, “Bir düzenleme yapılması gerekiyor. Kamulaştırma yapılarak düzenleme olacağı ile ilgili karayolları ve Ulaştırma Bakanlığı’nın bir çalışma yapması gerekiyor. Pulathane bulvarı dediğimiz yolun inşaatı devam ediyor. Dörtyol kavşağı ve Ortamahalle’ye kadar olan kısmı açılmış olacak. Düzenlenecek olan kavşaklarla beraber buradaki trafiği rahatlatacak. Akçaabat Çevre Yolu Projesinin başlamasıyla ilgili görüşmelerimiz oldu Ulaştırma Bakanlığımızda. Bu planlamalarla beraber bu ulaşım yoluyla ilgili çözüme kavuşturmuş olacağız. Burada bir dal-çık projesi var onanmış. Ancak imkânlar olarak şu an mevcut görünmüyor.” dedi.
 ORTAMAHALLE TURİST KAPASİTESİNİ ARTIRACAK
Ortamahalle sokak sağlıklaştırmasıyla ilgili veren Ekim, “Sokak sağlıklaştırma için her şey tamam. Müteahhitte söyledik gelip başlayabilirsin diye. Şehir dışından bir müteahhit. Denetim ve kontrol noktasında bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ekip arkadaşlarım bu konuda güvenilir. Aynı zamanda Ortamahalle’de de çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde koruma planına alacağız. Konağa ulaşabilecek ana yol teşkil edeceğiz. Ortamahalle çekmiş olduğu turistin kapasite itibarıyla daha fazlasını alabilecek. Aynı anda şu an bin kişi gezebiliyorsa çalışmalardan sonra 3-4 bin kişi aynı anda gezebilecek.” diye konuştu.

HABER:Rabia MOLLAOĞLU

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.