Flaş Haber
Kapat

Basın müzesi yer tespiti yapıldı

Başkan Genç açıkladı

29 Ocak 2021 Cuma 15:54
Basın müzesi yer tespiti yapıldı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarette basın müzesini şehre kazandırmakta geç kalındığını, yer tespitlerinin yapıldığını yakın zamanda müzeyle ilgili adım atılacağını dile getiren Genç, “Atatürk’ün ziyaret ettiği şuanda Sağlık merkezimizin bitişiğinde güzel bir bina var. Sağlık İl Müdürümüzle sağlık müzesi olarak düşünmüştük. Orada belki birleştirebiliriz.” dedi.

“BİNA ESTETİK GÖRÜNÜME KAVUŞTU”

Cemiyet Başkanı Ersen Küçük’e çiçek takdim eden Başkan Genç, Küçük ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet ederek tarihi cemiyet binasında yapılan tadilat çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Cemiyet binasının çok estetik ve güzel bir görünüme kavuştuğunu belirten Genç, ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti.  

“GAZETECİLER GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATIYORLAR”

Trabzon’un Anadolu şehirleri arasında köklü bir basın geçmişine sahip olduğunu belirten Başkan Genç, “Şehrimizde yerel medya oldukça kuvvetli. Bu, çok memnuniyet verici bir durum. Trabzon, basın tarihi açısından da köklü geçmişe sahip bir şehir. Gerek Osmanlı döneminde gerekse cumhuriyet döneminde Trabzon basını her zaman Anadolu’nun güçlü bir sesi olmuştur. Bu köklü geçmişi devralarak hali hazırda şehrimizde faaliyet yürüten birçok ulusal ve yerel medya organımız üzerine düşen sorumluluğu lâyıkıyla yerine getiriyor. Şehrimizin ve vatandaşlarımızın sorunlarının duyurulmasından tutun da basının görev alanına giren her konuda çok güzel işler çıkarıyorlar. Bu anlamda bütün gazeteci arkadaşlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Bu anlamda Trabzon basınının çalışmalarından oldukça memnuniyet duyduğumuzu büyük bir açık yüreklilikle ifade etmek isterim. Gazeteci arkadaşlarımız burada çok daha güzel hizmetlere, çalışmalara imza atacaklar.” dedi.  

“GAZETECİLERİN ÇATI ÖRGÜTÜYÜZ”

Ziyaretten dolayı Başkan Genç’e teşekkürlerini ileten Cemiyet Başkanı Ersen Küçük, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye’de faaliyet gösteren birkaç cemiyetten biri olduğunu dile getirdi. Gazeteciler Cemiyeti’nin Trabzon’da görev yapan bütün medya çalışanlarının en büyük çatı örgütü olduğuna vurgu yapan Başkan Küçük, “Gazetecilerle ilgili her türlü sorun ve konuyla çok yakından ilgiliyiz. Şehrimizde birçok basın yayın organı var, bunlarda çok sayıda gazeteci görev yapıyor. Bütün gazeteci arkadaşlarımız çok büyük zorluklara göğüs gererek çalışmalarını yürütüyor. Bu anlamda biz de cemiyet olarak üzerimize düşen görev ve sorumlulukları hakkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Ortahisar Belediye Başkanı olarak da bizlere çalışmalarımızda gösterdiğiniz yakın ilgi, alâka ve destek nedeniyle bir kez daha sizlere gazeteci arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

“BASIN MÜZESİ SÖZÜMÜZ VARDI..”

Basın müzesiyle ilgili adım atılacağını kaydeden Genç, “Tarihi şehir olan Trabzon’da tarihin bize bıraktığı eserleri muhafaza ederek gelecek nesillere devretmek amacıyla müze gibi yaklaşımda geç kalındı. Basına münhasıran sözümüz vardı doğru. Onu da yerine getireceğiz. Birkaç tespitimiz var. Geçen hafta Valimizle de Sağlık İl Müdürümüzle de görüştüm. Atatürk’ün ziyaret ettiği şuanda Sağlık merkezimizin bitişiğinde güzel bir bina var. Hatıranın olduğu binaya şehir kararıyla beraber orada yeni oluşum sağlamamız lazım. Basın müzemizin dışında olan bir düşünce. Sağlık İl Müdürümüzle sağlık müzesi olarak düşünmüştük. Orada belki birleştirebiliriz. Basın müzemizle alakalı yakın zamanda bir adım atacağız.” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.