BAĞIMSIZ MECLİS ÜYESİ ÇAKIROĞLU, NADİR’E YÖNELİK ELEŞTİRİLERİNİ SÜRDÜRDÜ

10 Kasım 2021 Çarşamba 09:22
BAĞIMSIZ MECLİS ÜYESİ ÇAKIROĞLU,  NADİR’E YÖNELİK ELEŞTİRİLERİNİ SÜRDÜRDÜ

Büyükehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu bu şehirde kent sorunlarını gündeme getiren ve vicdanından başka hiçbirşeyi önemsemeyen bir meclis üyesi. Araştırmacı yaklaşımı,birikimi, kültürü,nezaketi gerçekten önemli. Bir süredir AK Partili Mehmet Nadir ile karşı karşıya geldi. Polemik gittikçe büyüdü. Çakıroğlu, dün yaptığı yeni açıklamada Nadir’e yönelik eleştirilerini şöyle sürdürdü. “Ülkemizde siyaset, mecrasının dışında yapıldığı için muhatap olduğumuz bazı ‘Nadir’ arkadaşlar da siyasetin bu geleneğine uymuşlar. Neye, niye cevap verdiğini bilmeden, bizim eski mahalleden belli ki kendini ezik hisseden biri ile yaptığı muhabbetleri, mahallenin dedikoducu ablası misali kamuoyuna yansıtmayı siyaset yapmak zanneden ve ‘edepsizden edep öğrenin’ minvalinde açıklamalar yapan, kendini ‘Nadire’ bir değer zanneden arkadaş bizimle polemik yaşayıp kendini siyasetçi olarak pazarlamaktan vazgeçmelidir.

Lakin biz kendisini kaale alacak bir saik göremiyoruz. Gözünün içindeki Akçaabat ‘Konuk evinde’ yapılan usulsüzlüklerle ilgili kamuoyunda bir açıklamasını görmek isterdik. Yüzbinlerce TL'ye uçurulan dronları görebilmesini, açıklama yapmasını isterdik. Yüzlerce araçlık denilerek yapılan ancak yüz araç almayan sözde otopark, özünde AVM’yi geçtim, otopark yapmak için şehrin göbeğinde atılan dinamitleri duymasını isterdik. Daha üç maymun durumunda oldukları onlarca örnek verebilirim ancak kendi yetkisinin dahi gasp edildiği sıcak bir konuyu hem kendi ilgilerine, bilgilerine hem de kamuoyunun saygın huzuruna sunmak istiyorum. Deli dumrul gibi, zamanımızı alsın, bizimle polemiğe girsin, bizi hedefimizden saptırsın diye önümüze birilerini atarak bizi sorumluluk alanımızın dışına kimse çekemeyecektir. Her gün kendi muhasebemizi yaparak ‘bugün millet için ne yapabildim’ diye kendimizi hesaba çekerek günü tamamlıyoruz. Salaş mekanlarda toplanıp, Davut Çakıroğlu'na salaş cevaplar vererek görevimizi yaptık diyorsanız siz Nadir bir yeteneksiniz.. Kimlikli ve kişilikli siyaset dersimiz, tercihimiz, talebimiz sizi kapsamıyor...”

Son Güncelleme: 10.11.2021 09:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.