Artık projeler konuşuyor

29 Ocak 2021 Cuma 10:49
Artık projeler konuşuyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğretim üyeleri gerçekleştirdiği projelerle destek topluyor. Prof. Dr. Kadir Seyhan, Prof. Dr. İsmail Demir, Doç. Dr. Cenk Demirkır, Halil İbrahim Güler ve Arş. Gör. Dr. Arif Kamil Salihoğlu’nun projeleri Tarım ve Orman Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı. Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ise geliştirdikleri projelerle desteklenmeye hak kazanan öğretim üyelerini makamında ağırlandı ve teşekkür belgesi takdim etti.

DESTEK ALMAYA HAK KAZANAN PROJELER

Projeleri desteklenen akademisyenler ve projeleri ise şöyle: “Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Seyhan'ın başkanlığında yürütülen, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve ülkemizde TÜBİTAK'ın Ulusal Otorite olduğu Ufuk2020 Programı’nın; "H2020-BG-2020-2 Gıda-Tarım-Denizcilik Alanı 2020 Çağrısı" kapsamında, proje ortağı olarak yer aldığımız "Developing Optimal and Open Research Support for the Black Sea (DOORS)" başlıklı proje, destek almaya hak kazandı. Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Demir’in yürütücülüğünü üstlendiği “Turunçgil Uzun Antenli Böceği (Anoplophora chinensis, Coleoptera: Cerambycidae)’nin Mücadelesinde Etkili Entomopatojen Fungusların Belirlenmesi ve Mikoinsektisit Geliştirilmesi (TAGEM-20/AR-GE/12)” başlıklı proje, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) Ar-Ge Destek Programı 16. Proje Çağrısı kapsamında desteklenmeye değer bulundu. Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cenk Demirkır ve Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil İbrahim Güler’in projeleri, TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye layık görüldü. Tıp Fakültesi Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Arif Kamil Salihoğlu'nun TÜBİTAK 1002 Projesi desteklendi. KTÜ’den yapılan açıklamada, “Projeleri desteklenen akademisyenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” denildi. 

HABERR:Songül MAZLUM

Anahtar Kelimeler:
Trabzon Haberleri
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.