Arsin’e şehir görüntüsü...

11 Nisan 2021 Pazar 09:51
Arsin’e şehir görüntüsü...

Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, Arsin’de devam etmekte olan projelerine dair açıklamalarda bulundu. İlçeye birçok spor kompleksi ile kültür merkezi kazandıracaklarını aktaran Gürsoy, ayrıca kentsel yenileme çalışmalarıyla şehre şehir görüntüsü vermeyi hedeflediklerini dile getirdi.   

ARSİN Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, Arsin’de devam etmekte olan projelerine dair açıklamalarda bulundu. Turizm Master Planı çalışmalarının devam ettiğini belirten Gürsoy, Santa Turizm Projesinde yer alan alanın hem tarihi park hem de adrenalin parkı olacak şekilde yapılacağını söyledi. İlçeye birçok spor kompleksi ile kültür merkezi kazandıracaklarını aktaran Gürsoy, ayrıca kentsel yenileme çalışmalarıyla şehre şehir görüntüsü vermeyi hedeflediklerini dile getirdi.

HEM TARİHİ PARK HEM DE ADRENALİN PARKI”

Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, Turizm Master Planı çalışmalarına devem ettiklerini kaydetti. Projede yer alan alanın hem tarihi park hem de adrenalin park olacak şekilde olacağını söyleyen Gürsoy, “Turizm Mastır Planının devamında uygulama projeleri çalışılıyor. Uygulama projelerinde tarihi köprünün etrafında bulunan yol güzergahında karavan park, çadır parkı ve mesir alanının olduğu yerler mevcut. Devamında tarihi eserlerin olduğu yerlerin etrafından da mesir alanları yapılıyor. Santa’nın belli bir kısmı Gümüşhane valiliğinde fakat Turizm Mastır Planını çalıştık ve onlarla birlikte şuan da DOKA ile birlikte uygulama projelerini çalışıyoruz. Bunlar bitmek üzere ve bitince lansmanını yapacağız. Buranın canlanması için gölet, macera ormanları ve parkı gibi hem tarihi park hem de adrenalin parkı şeklinde bir plan yürütüyoruz. Mastır planını bitirdik ve etap etap uygulama projeleri çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 6 ay kadar daha devam edeceğini düşünüyoruz.” dedi.

DENİZE NAZIR İŞ YERİ VE KONUT PROJESİ

Altyapı ve üstyapı çalışmalarının da devam ettiğini aktaran Gürsoy, TOKİ ile olan projelerinden de bahsetti. Gürsoy, “Arsin merkezinde bulunan Asteğmen Halil Albayrak Caddesi’nde altyapı ve üstyapı çalışmalarına başladık. Yağmur suyu, içme suyu ve elektriği de yer altına alarak ve internet gibi diğer yer yeraltı hatlarının haritalarını çıkararak üstyapı da yeni kaldırım taşlarıyla ve modern aydınlatma ile beraber bin 500 metrelik bir alanı prestij caddesi haline getireceğiz. ihalesini yaptık ve çalışmaların yüzde 50’lik kısmı tamamlandı. TOKİ iki projemiz var. Güzelyalıdaki alanımızın devri TOKİye verildi. Projeler hazırlanıyor ve inşaatına başlanacak. Arsin’in girişinde Gocaba’da kentsel yenileme ile büyük bir alan yıkılıp TOKİ ile birlikte denize nazır iş yeri ve konut projesi var.” diye konuştu.

ŞEHİR GÖRÜNTÜSÜ VERME HEDEFİMİZ VAR”

İlçede kent meydanlarına yer verileceğini aktaran Gürsoy, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Ulu Cami’nin batı kısmında bulunan iki dönümlük bir alanda proje çalışmaları başladı ve imar çalışmalarda askıdan indi. Kesinleştiği gibi istimlakına başlayıp bir kent meydanı projesi gerçekleştireceğiz. İkinci bir meydanı da Gocaba’da TOKİ ile birlikte yapacağımız yerde mevcut olacak. Hükümet Konağı taşındı ve önünde yaklaşık 1 dönümlük bir alanımız var. Orayı da kent meydanı şeklinde yapacak şekilde çalışmalarına başladık. Ayrıca ilçenin giriş çıkışlarında köprü kenarlarında ki korkulukları modern ışıklı hale getirip kenarlarında yeşil r­ekreasyon alanları oluşturup şehre bir şehir görüntüsü verme hedefimiz var.”

HABER: Kübra Nur KOTAMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.