9 Mayıs Trabzon Bunları konuşuyor

banner4
09 Mayıs 2017 Salı 09:36
9 Mayıs Trabzon Bunları konuşuyor
banner38

GÜMRÜKÇÜOĞLU’NDAN GÜNEBAKIŞ’A KUTLAMA

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, günebakış gazetesinin 17. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı gönderdi. Gümrükçüoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “8 Mayıs 2000 tarihinde yayın hayatına başlayan Karadeniz’den Günebakış Gazetesi’nin 17.nci yaşını tebrik ediyorum.

Kurulduğu günden itibaren halkın çıkarları için yayın hayatını sürdüren, Trabzon’u önceleyen Karadeniz’den Günebakış Gazetesi bugün bölgenin en güçlü sesleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin bugün içinden geçtiği zor süreçte ortaya koyduğunuz demokrasi ve milletin vicdanından yana yayın anlayışınızdan ötürü de şükranlarımı sunuyorum

Bünyesinde çalıştırdığı onlarca personeliyle Trabzon ölçeğinde önemli bir istihdam sağlayan Karadeniz’den Günebakış Gazetesi’nin bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da doğru, tarafsız ve objektif yayın anlayışı içinde ülkemizin ve bölgemizin menfaatine yönelik yayınlarını sürdüreceğine olan inancımı ifade ediyor, 17 yıl önce gazetenin kuruluşunda büyük fedakârlık yapan ve güçlü bir gazetenin altyapısını oluşturan Gazeteci Ali Öztürk’e ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, tüm çalışanlarına bundan sonraki yayıncılık hayatlarında başarıların devamını diliyorum.”

YILDIRIMHAN: “GÜNEBAKIŞ GAZETESİNİN 17.YILINI KUTLUYORUM”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan,  günebakış gazetesinin 17. Kuruluş yıldönümünü kutladı. Yıldırımhan günebakış gazetesi imtiyaz sahibi Sayın Ali Öztürk’ün nezdinde tüm günebakış gazetesi çalışanlarını da tebrik etti.  Yıldırımhan  “Yayın hayatına başladığı ilk günden bu yana, Trabzon bölge ve İstanbul basın dünyasına farklı bir zenginlik ve bakış açısı kazandıran, bölge insanının, ülke menfaatlerinin korunmasında önemli bir misyon üstlenen Günebakış gazetesinin 17. Kuruluş yıldönümünü tebrik ediyorum.

Geçen bu 17 yıllık zaman diliminde günebakış gazetesi, gerek habercilikte, gerek yazı ve değerlendirmelerinde Trabzon'un ve bölgenin menfaatlerini koruyan, milletimizin temel değerlerine sahip çıkan ve milli bir duruş sergileyerek ilkeli bir gazetecilik anlayışı ve çizgisinden dolayı farklılığını ortaya koymuştur. Yayıncılığın ve gazeteciliğin hem sosyal hem de ekonomik olarak çok zorlandığı bir dönemde, istihdam açısından da birçok insana sahip çıkmak ve bütün zorluklara rağmen ayakta durmak elbette kolay değil. Ama günebakış gazetesi olarak bütün bu zorluklarla boğuşarak Trabzon'un sesini ulaşması gereken her noktaya ulaştırmak başarısını gösterdiğiniz için de ayrıca takdire muhatapsınız.

Bu vesile ile 17. Kuruluş yıldönümünüzü tebrik ediyorum. Şahsınızda tüm gazete

çalışanlarına, bugüne kadar emek veren, fedakâr emekçilerinize de şükranlarımı sunuyor, basanlarınızın devam etmesini ve daha uzun yıllar Trabzon'un basın hayatındaki varlığınızın devamını diliyorum.” dedi.

****

AK PARTİ’DE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTI TARİHLERİ BELLİ OLDU

AK Parti’de referandum sonrası yeniden hız verilen teşkilat çalışmalarıyla birlikte danıışma meclisi toplantılarının tarihleri de belli oldu.

AK Parti Trabzon’da Mayıs ayı içinde önce ilçe danışma meclisi toplantılarını ardından da Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısını yapacak.

İlçe danışma meclislerinin tarihleri şöyle:

12 Mayıs Cuma: Of, Hayrat, Dernekpazarı, Köprübaşı, Araklı. 13 Mayıs Cumartesi: Çaykara, Sürmene, Arsin, Yomra. 26 Mayıs Cuma: Maçka, Tonya, Şalpazarı, Düzköy, Ortahisar. 27 Mayıs Cumartesi: Akçabaat, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Vakfıkebir.

****

HAMZAÇEBİ, ABDULLAH GÜL’E  TAZİYE MESAJI VERDİ

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi sosyal medya hesabı üzerinden 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e taziye mesajı verdi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babası 91 yaşındaki Ahmet Hamdi Gül tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliğinden geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti. Vekil Akif Hamzaçebi sosyal medya hesabı twitter üzerinden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e taziye mesajlarını iletti ve şu ifadelere ye verdi. “11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül'ün babası Ahmet Hamdi Gül'e Allah'tan rahmet, tüm aileye ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim.”

***

KURT: HİÇBİR GÖREVE TALEBİM OLMADI

Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt “Kongrede yeniden aday olacak mı?” sorusuna cevap verdi. Kurt, “Millî Görüş siyasetinin de kendine has görüşleri var. Biz süreci istişare süreci üzerine işletiyoruz. İstişare sonucunda hangi kardeşimiz ilçelerden çıkmışsa artık oradaki örgüt, taban hangi istikameti göstermişse biz de ilçeleri daha ileriye nasıl taşırız diye düşünüp orada bir ilçe başkanına görev veriyorsak ekim ayında da Trabzon’da yapılacak istişareden çıkan sonuçlar neticesinde genel merkezimiz il başkanlığı konusunda bir kardeşimize görev verecektir. 30 senedir siyaset yapıyorum, hiçbir görevle ilgili talebim olmadı, olmaz da. Ekim ayında genel merkezimiz bize hangi yönde karar verirse, bize hangi noktada görev düşerse onu sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.