30 Nisan Trabzon Bunları Konuşuyor

banner4
30 Nisan 2017 Pazar 09:11
30 Nisan Trabzon Bunları Konuşuyor
banner38

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE KHK LİSTESİNDE AÇIKLANAN İHRAÇLAR

Olağanüstü Hâl (OHAL) kapsamında yayınlanan 689 ve 690 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile göreve iade edilen ve görevden ihraç edilenlerin listesi yayımlandı. Listede Karadeniz Teknik Üniversitesinin farklı bölümlerinden toplam 18 kişinin ihraç edildiği belirtildi.

Doç. Dr. Abdulkadir Kırış–Tıp Fakültesi/Dâhilî Tıp Bilimleri

Prof. Dr. Alemdar Bayraktar–Mühendislik Fakültesi

İnşaat Mühendisliği Bölümü                              

Arş. Gör. Bünyamin Sarı-Fen Bilimleri Enstitüsü

Yrd. Doç. Dr. Dilek Kutanis-Tıp Fakültesi/Cerrahî Tıp Bilimleri Bölümü

Prof. Dr. Emin Zeki Başkent–Orman Fakültesi

Orman Mühendisliği Bölümü

Yrd. Doç. Dr. Gürkan Gazioğlu–Tıp Fakültesi

Cerrahî Tıp Bilimleri Bölümü

Prof. Dr. Habip Eroğlu-Orman Fakültesi/Orman Mühendisliği

Arş. Gör. Hüseyin Ayaz-Sosyal Bilimler Enstitüsü

Doç. Dr. İsmail Doğan – Tıp Fakültesi/Dâhilî Tıp Bilimleri

Yrd. Doç. Dr. Kadir Tolga Ceyhanlı-Diş Hekimliği Fakültesi

Klinik Bilimler Bölümü

Doç. Dr. Mehmet Akköse–Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği

Prof. Dr. Mevlüt İkbal-Tıbbî Genetik/Dâhilî Tıp Bilimleri

Prof. Dr. Miğraç Akçay–Mühendislik Fakültesi/Maden Yatakları Jeokimya

Arş. Gör. Muhammet Doğan-Sosyal Bilimler Enstitüsü

Doç. Dr. Nimet Candai Kâhya-Mimarlık Fakültesi/Mimarlık Bölümü

Doç. Dr. Recep Nişancı–Mühendislik Fakültesi/Harita Mühendisliği

Doç. Dr. Savaş Sedat Özsu–Tıp Fakültesi/Dâhilî Tıp Bilimleri

Arş. Gör. Zeynep Kumaş-Diş Hekimliği Fakültesi/Klinik Bilimler Bölümü

HUZUR OPERASYONLARINA NASIL KARAR VERİLİYOR?

Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığına atandığından bu yana Türkiye genelinde aynı anda 81 ilde başlatılan huzur operasyonlarına nasıl karar veriliyor, merak ediliyor. Bu konuda Bakan Soylu’nun iradesi önemli. Soylu ile başlayan aynı anda 81 ilde huzur operasyonunun kararı, Soylu ve bakanlık üst düzey yetkililerinin bir araya gelmesi ile karara bağlanıyor. Ve  karar her an tetikte bekleyen güvenlik görevlilerine ucu açık bir zaman diliminde değil anlık olarak bildiriliyor. Bu anlık talimat da anında hayata geçiriliyor.

TRABZON EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU

Trabzon Emniyet Müdürü Hakan Arıkan, Trabzon Emniyet Müdürlüğü ile ilgili olarak hem eleman hem de araç gereç konusunda detaylı bir raporu Bakan Soylu’ya iletti. Son derece ayrıntılı raporda, Arıkan; Trabzon’un bir analizini yaptı ve polis takviyesi ile ilgili olarak gerekçeleri de alt alta yazdı. Arıkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun seçim bölgesinde kritik bir görevde olduğunun bilincinde. Bu arada bir şeyi hatırlatalım Arıkan’ın özel kalem bürosu son derece nazik ve de gelen vatandaşları mükemmel bir şekilde ağırlıyor. Vatandaşın her sorununa görevliler büyük bir titizlikle eğiliyorlar. Tebrik ediyoruz.

HHH

VATANDAŞTAN 22 BİN TALEP

KİME GİTTİ?

Bakan Soylu ile ilgili bilgilere devam edelim. Referandum süresince Türkiye’yi adeta arşınlayan Bakan Soylu’ya bu süreç içinde Türkiye’nin her yerinden 22 bine yakın talep geldi. Çoğu, iş isteyen talepler Bakanlık özel kaleminde, Trabzon’dan Ankara’ya giden Serap Ayvaz başkanlığında bir ekip tarafından kayda geçiriliyor. Ekibin Bakanlıkta özel olarak bu taleplerle ilgilenmesi Bakan’ın eforunu düşürür mü bilemeyiz ama Trabzon’dan gelen taleplerle ilgili olarak iktidar partisinin milletvekillerinin de çok emek sarf ettikleri söylenemez. Çünkü onlar da gelen bireysel talepleri çoğunlukla ‘Bakan beye söyleyin’ diyerek paslaşıyor

TTSO’DA 127 FİRMANIN ÜYELİĞİ

NEDEN DÜŞÜRÜLDÜ?

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı M. Şadan Eren yönetiminde gerçekleştirilen toplantının ilk bölümünde, Nisan ayı faaliyetlerinin anlatıldığı film gösterildi. Katılımın önceki toplantılara nazaran düşük olduğu toplantı oldukça kısa sürdü. Toplantıda 2 yıl süreyle aidatını ödemeyen ve adresinde bulunamayan, bu nedenle üyeliği askıya çıkarılan 127 firmanın üyeliğinin düşürülmesine karar verildi.

HHH

BUGÜN SALDIRANLAR REFERANDUMDA DEĞİRMENE SU TAŞIDI

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, sosyal medya hesabından 16 Nisan referandum sonuçlarını eleştirmeye devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırıları da kınadı. Bekaroğlu sosyal medya hesabından referandum ile ilgili değerlendirme de bulunurken Hacettepe Üniversitesinden Doç. Dr. Öykü Didem Aydın’dan referandum açıklamaları hakkında bir alıntı paylaştı. Paylaşımda şunlara yer verdi: “Bu bir anayasa değil, tam aksine anayasanın öngördüğü sınırları kaldırmaya meyleden bir girişim.” Kılıçdaroğlu’nu eleştirenlere de sert tepki gösteren Bekaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bugün Kemal Kılıçdaroğlu'na insafsız şekilde saldıranlar, referandumda Erdoğan'ın değirmenine bol bol su taşıyorlardı.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.