3 Mayıs Trabzon Bunları Konuşuyor

banner4
03 Mayıs 2017 Çarşamba 09:57
3 Mayıs Trabzon Bunları Konuşuyor
banner38

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU, ORTAHİSAR’IN PROJELERİNE GÖNDERMELERDE BULUNDU

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 3 yılını değerlendirdiği dünkü basın toplantısında yöneltilen sorular üzerine bazı ilçe belediyelerine de göndermelerde bulundu.

Başkan Gümrükçüoğlu kendi konuşmasında bu konulara girmedi ama bazı basın mensupları Büşükşehir’le Ortahisar arasında bir kavga varmış gibi sorular yöneltince Gümrükçüoğlu da göndermelerde bulundu. Başkan Gümrükçüoğlu; Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği Tünel Akvaryum, Gençlik Bilim Merkezi, Mağmat Boğazı’ndaki Tarihi İpekyolu Canlandırma Projesi, Boztepe Seyir Terası ve Gençlik Bilim Merkezi gibi projelere bir dizi eleştiri getirdi.

“Boztepe’nin kendisi zaten bir seyir terası. Orada aşağısı, yukarısı Büyükşehir’in tapulu yerleri. Oraya 100 metre yukarı kule yapılsa ne olur? İstişare yapmıyorlarsa düzenlemiyorlarsa onlara sorun.” diyen Gümrükçüoğlu, İpekyolu Projesi için de şunları söyledi: “Geçit köyünde 600 dönümlük arazi ot bedeliyle tahsis edildi. Ne ipek yolu. Ne zaman geçmiş Geçit’ten İpek Yolu... Ne ipek yolu ya. Bana biraz delil getirsenize. Bir mektup getirin. Bunu ifade eden o zaman ki tarihlerde. Akıl var mantık var. Liman olan yerde dağın başından geçer mi? Belki kervan geçer.”

VOLKAN CANALİOĞLU KİMLER İÇİN KAYIKÇI KAVGASI BENZETMESİ YAPTI?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun görevdeki 3. yılını değerlendirdiği toplantıda Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç hakkında söyledikleri gündeme bomba gibi düştü. Konu ile ilgili olarak CHP Trabzon eski Milletvekili ve eski Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu yaptığı açıklamada “Sizin kayıkçı kavganıza bu kent kurban edilecek kadar küçülmedi.” ifadelerini kullandı.  Volkan Canalioğlu, “Sayın Başkan ya ne dediğini bilmiyor ya Trabzon büyükşehir belediye başkanı olduğunu unuttu. Ortahisar’ın hazırladığı projeleri bilmediğini ya da doğru bulmadığını söylüyor. Yahu nasıl bilmezsin? Siz Ortahisar ile hiç istişare yapmıyor musunuz. Aranızda kavga mı ediyorsunuz? Böyle bir ekip anlayışı böyle bir kent yönetimi böyle bir hizmet anlayışı olabilir mi? Siz aynı binada farklı yerlerden Trabzon’u çekiştirirken Trabzon bu kent hizmet bekliyor. Sizin kayıkçı kavganıza bu kent kurban edilecek kadar küçülmedi.” dedi. 

BÜYÜKŞEHİR BASIN DAİRESİ BAŞKANLIĞI TAM NOT ALDI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu dün 3 yıllık değerlendirme toplantısını yaptı.  Basın toplantısı için tercih edilen yer Sera Gölü tesisleriydi.  Bu alanın tercih edilmesi çok doğru bir karar. Organizasyon da eksiksizdi.  Basın toplantısından önce gazeteciler gölün çevresinde kahvaltı yaptı. Bu kahvaltının tüm işlemlerini Büyükşehir Belediyesi kendi personelleriyle yaptı. Yani gölün kenarındaki bu güzel kahvaltı tabiri caizse bedavaya getirildi. Toplantı öncesinde Başkan Gümrükçüoğlu tüm gazetecileri ayakta karşıladı. Kahvaltı sonrasında gazetecilerden müsaade alarak içeriye geçen Başkan Gümrükçüoğlu Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Yoloğlu’nu yanına çağırarak basın toplantısı notlarının son kez üzerinden geçti. Basın toplantısı her zaman olduğu gibi dolu dolu geçti. Yapılanlarla projelendirilenler sırasıyla sunuldu. Basın toplantısı 3 uydu, 3 yerel televizyon ve 6 internet sitesinden canlı olarak yayınlandı. Toplantı 3 saat sürdü. Ortamıyla, sunumuyla gerçekten çok güzel organize edilmiş bir basın toplantısı gördük.     

TÜRK-İŞ BAŞKANI GEDİKLİ: ‘HAYIR’ MİTİNGİ YAPMADIK

Türk İş Trabzon İl Temsilcilisi Gökhan Gedikli ziyaretimize geldi. Gazetemizin birinci sayfasından yayınladığımız “1 Mayıs Hayır’a takıldı” başlığına katılmadığını ifade etti.

Gedikli, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü yasaların belirlediği çerçevede kutluyoruz. Bizim Trabzon’da kutladığımız 1 Mayıs’ın ‘Hayır’ mitingine dönüştüğü iddiaları yanlış. Öyle bir şey olmadı. ‘Hayır’ afişleri taşıyanlar olabilir. Ancak onlar o grubu bağlar. Biz sendika olarak taşeronlaşmaya karşı bir mücadele yürütüyoruz. Bunun ilk meyvelerini de 504 arkadaşımızı kadroya geçirerek elde ettik.

MEHMET EKİCİ VAKASI ÜZERİNDEN DEDİKODU ÜRETEN GAZETECİYE...

Bir gazeteci... Adı değmez... Mehmet Ekici yorumumuz dedikodularla iftirayı meslek edinen malum gazeteciyi rahatsız etmiş. Günebakış’ın kadro dışı bırakılan Ekici operasyonu sürecini Trabzonspor tarihinin en onurlu ve en başarılı yönetim biçimi olarak nitelendirmesini gazete ile Trabzonspor yönetimi arasında çıkar ilişkisine bağlamış. Bu zat 20 yıldır bize ortak bulmakla meşgul. Belli ki bu huyunu terk etmemiş. Ne Trabzonspor Başkanı ne de yönetimden herhangi biri veya onların herhangi bir yakınıyla ortaklığımız söz konusu değil. Ortağımızın adı soyadı mesleği ve her şeyi Ticaret ve Sanayi Odası kayıtlarında mevcut. Daha fazlasını söylemeyelim. Ve Ekici konusuna dönelim.

Malum gazeteci Ekici olayı ile ilgili 2 milyon 700 bin avro üstüne bilmem kaç avro çarpmış, toplamış 13.5 milyon TL bulmuş. Biz de diyoruz ki, Ekici transferi karşısında bu rakam hikaye.

1- Trabzonspor tarihinde en onursal kararlarından biri verilmiştir. Şayet Ekici Fenerbahçe’ye satılsaydı Muharrem Usta yine aynı kalem eliyle hain ilan edilecekti.

2- Ekici vakası karşısında Trabzonspor’un vizyonist başkanına bir işadamı proje getirdi.  Olcay Şahan ve Rodallega’yı aldı, üstüne de Tolgay Arslan’ı kattı. Dileriz anlar gibi olurlar. Mehmet Ekici ve karşısında üç transfer. Bu bir vizyon meselesi. Üstelik kazanılan Yusuf Yazıcı gibi bir aslan.

Son Güncelleme: 03.05.2017 10:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.