25 Şubat Trabzon bunları Konuşuyor

banner4
25 Şubat 2017 Cumartesi 09:24
25 Şubat Trabzon bunları Konuşuyor
banner38

GÜMRÜKÇÜOĞLU İÇİN BİR TESPİT

Trabzon Şehir Müzesinin açılışı dün gerçekleştirildi. Açılışta bir husus dikkatimizi çekti. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Şehir Müzesinin Trabzon’a kazandırılması için büyük çaba sarf etti ve bu işi başardı. Dünkü açılışta ise gelenek olduğu üzere kurdele kesimi sırasında Başkan Gümrükçüoğlu’nu ön saflarda göremedik. Bir baktık ki Gümrükçüoğlu arkada duruyor. Bunca yıl bu müzeyi Trabzon’a kazandırmak için gayret gösterip açılış kurdelesi kesilirken arkada durmak ciddi şekilde mütevazı olmayı gerektirir.

AB’NİN BÜTÜN İÇ İŞLERİ BAKANLARINA MEKTUP YAZDI

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’da bakanlığı ile ilgili olarak teröre karşı yaptığı bir hamleyi ilk kez açıkladı. Soylu başka AB ülkeleri olmak üzere bir çok ülkenin iç işleri bakanlarına Türkiye’de ki PKK ve Fetö terörünü anlatan belgeleri ile Türkiye’nin iddiaların güçlendiren mektup yazdığını söyledi. Soylu, böylelikle ülkelerin iç işleri bakanlarına nasıl bir terör örgütleri ile mücadele ettiklerini anlattıklarını belirterek, gerçeği görmelerine sağlıyoruz dedi.

A.AKER PROJESİNDE SONA GELİNDİ

Dün Süleyman Soylu, STK’lar ile birlikte olduğu toplantıda genel siyasi mesajlarını verdikten sonra, Trabzon ile ilgili olarak merak edilen bir projenin akıbeti hakkında bilgiler verdi. Kamuoyuna önceden de deklere edilen A. Aker ve çevresi ile ilgili yeşil alan projesinin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Soylu, birkaç gün içinde TOKİ ile birlikte projenin tanıtımının yapılacağını söyledi. Soylu’nun bu müjdesi salonda büyük alkış aldı. Soylu’nun bu konuşmasından sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu ile konuştuk ve proje hakkında daha detay bir bilgi edinmek istedik. Gümrükçüoğlu projenin görsel animasyonlarının hazırlanmakta olduğunu belirterek, TOKİ ilgilileri ile de ortak bir fikirde buluştuktan sonra Sayın Bakanımız, projeyi Trabzon’a tanıtacak dedi.

EN BÜYÜK İLGİ TEMEL İLE FADİME’YE

Trabzon’un artık bir şehir müzesi var. Müze, son derece profesyonelce hazırlanmış durumda. Trabzon olarak bu projenin gerçekleşmesinde tam sponsor olarak katkı veren Oltan ailesine teşekkür ediyoruz. Şehir müzesinde ise en çok ilgiyi, mumdan yapılan temel ile Fadime heykeli gördü. Trabzon’un sosyal yaşamından eski yıllara ait alet ve eserlerin yer aldığı müzenin en ilginç yanı ise, Merkez Bankasının para saklanan kazaları oldu. Merkez Bankası olarak kullanın binanın zemin katındaki para kasalarının çift kalın duvarları ve çelik kapısı, insanlara vay anasını dedirtti.

3-5 KİŞİ TAKİP ETTİLER, BİR HABERİ  GEÇEMEDİLER!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir günlük Trabzon gezisinde haber ajansları âdeta sınıfta kaldı. Anadolu Ajansının 4, İhlas Haber Ajansının 3 kişi olarak takip ettikleri Süleyman Soylu’nun söylemlerini kasetlerden çözmeye kalkınca haberler de abonelerine geç servis edildi. Anadolu Ajansı (AA), Bakan Soylu’nun, sabah saat 10’da başlayan ve 12’de biten STK temsilcileri toplantısının tamamını 6 saatte geçebildi. Türkiye gündemine oturan ve saat 12’de biten toplantının ilk bölümünü  saat 14.34’de veren AA, bu toplantının ikinci bölümünü 16.28’de geçebildi. AA’nın üçe ayırdığı toplantının üçüncü ve son bölümünü ise 18.19’da geçmeyi başarabildi!

Anadolu Ajansı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Of’ta Cuma namazı sonrası yaptığı küçük mitingi 18.59’da, saat 15.00 sularında başlayan Trabzon Şehir Müzesinin açılışını ise saatlerimiz 20.29’u gösterdiği sıralarda ise hâlâ geçememişti.

Gelelim İhlas Haber Ajansının (İHA) durumuna...

Bakan Soylu’nun saat 12.00’de biten STK temsilcileri toplantısını 3 kişi ile takip eden İHA saat 13.41’de geçebildi. Bakan Soylu’nun Of’taki mitingini yok sayan İHA, Trabzon Şehir Müzesinin açılışını ise Büyükşehir Belediyesi Basın Dairesinin hazırladığı haber metni üzerinden takla attırarak saat 19.00’da abonelerine servis yaptı. 

İki ajansın da Bakan Soylu’nun TESOB’da turizmcilere yönelik gerçekleştirdiği ve saat 19.30’da biten toplantıyı da ne zaman geçeceğini biz de merak ediyoruz. Merakımızı bugün gidereceğiz.

Son Güncelleme: 02.06.2017 22:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.