19 Mayıs Trabzon Bunları Konuşuyor

19 Mayıs 2017 Cuma 09:37
19 Mayıs Trabzon Bunları Konuşuyor

HÜKÜMET EKMEK FİYATLARINA MÜDAHALE EDİYOR

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ekmek fiyatlarının bundan böyle her ilde oluşturulacak Gıda Komitesi tarafından belirleneceğini söyledi. Ağbal, “Adıyaman’da ve Kayseri’de fiyatın ne olacağını Gıda Komitesi kararlaştıracak. Esnafı dışlamayacağız. Her ilde vali başkanlığında ilgili STK’ların katılımıyla bir komisyon oluşacak. Tek bir fiyat olmayacak. Ama şimdiye kadar olduğu gibi de olmayacak.” dedi.

****

KARAL: “MALİYE BAKANIMIZLA İLİMİZİN SORUNLARINI KONUŞTUK”

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, geçtiğimiz günlerde Maliye bakanı Naci Ağbal İle bir araya geldi. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Milletvekili Karal, bakan ile Rize’nin sorunlarının görüşüldüğünü ifade etti. Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak bir araya gelerek Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Rize’nin sorunlarını görüştü. Sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Karal, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve İki Rize Milletvekili ile fotoğrafını paylaşarak şu ifadelere yer verdi: “Maliye Bakanımızı makamında ziyaret ederek, Rize Milletvekilleri olarak İlimizin meselelerini konuştuk.” dedi.

****

PEKŞEN: FIRSATINI BULAN KAÇIYOR

CHP Trabzon Milletvekili Av.Haluk Pekşen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve hükümete yönelik eleştirilerine devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi bilinmeze sürüklediğini ileri süren Milletvekili Pekşen, Türkiye’de fırsatını bulan herkesin kaçtığını ve ülkede durmak istemediğini iddia etti.

Türkiye’nin Erdoğan'la büyük bir bilinmeyene doğru gittiğini iddia eden Pekşen, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Varış noktasını nedir bilen hiç kimse yok. Bilinen tek şey büyük kaybetmeye devam ediyoruz. Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildiği gün konuşmasında "biz ve onlar" demişti. Bugün biz ve onlar politikasının ağır ve çıkmaz sokağındayız.” dedi. Rusya ve ABD görüşmesi hakkında da değerlendirmede bulunan Milletvekili Pekşen, “Rusya ve ABD görüşmeleri sonuç büyük bir skandal. Ruslar ve ABD açık açık PYD' ye desteğe devam edeceğiz dediler. Tercümeler bile skandal.” dedi.

****

ORTAHİSAR BELEDİYESİ 1001 İCAT,

1001 MUCİT SERGİSİ AÇIYOR

Ortahisar Belediyesi çok önemli bir kültür hizmetine daha imza atıyor. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, belediye hizmet binasının temelinin ramazan ayında atılacağını belirterek “4 ay devam edecek bir fuar sürprizimiz var.” dedi. Genç, şunları kaydetti: “1001 icat gibi müthiş bir proje daha var. Bir fuar açacağız. Türk İslam Bilginlerinin 17. asırda buldukları kâşiflerin keşifleri mucitlerin icatları gibi bilime sağlanan katkıyı... bugün modern bilimin temelini oluşturan bilim insanlarımızı... Bunları geçmiş şuurla beraber bugünkü nesile  aktaracağız. İlkinin İstanbul'da yapıldığı ve Cumhurbaşkanımızın katıldığı projenin ikincisini Trabzon'da yapacağız.  Burada da valimiz ve bakanlarımız tam destek veriyor.  Bu bir fuar 4 ay şehrimizde kalacak. Bunu ramazanın başında açmayı planlıyoruz. Bin bir icat, mucitlerin icatları.  Fuarın merkezi Forum AVM'nin önünde orada  alanı tespit ettik.  Forum destek oluyor, her iki üniversitemiz destek oluyor.  Mektebim okulları destek oluyor, ayrıca bakanlarımızla beraber hem TÜBİTAK hem  başbakanlık tanıtma fonu destek oluyor. Valiliğimiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte müşterek bir çalışma ama işi biz üstlendik. Bir istişarede öyle çıktı onu da inşallah onu da her ikisini beraber temel atmayla birlikte yapacağız.”

****

YILDIZ’DAN TERÖR TEPKİSİ

Avrasya Üniversitesi Mütevelliyet Başkanı Ömer Yıldız Maçka kırsalındaki teröristlerin bölgeden yardım aldıkları biçimindeki iddialara sert tepki gösterdi. Yıldız “Topyekün bir mücadale döneminde gerçeği yanstmayan bu tür spekilasyonlar istikrar ve güvenliğmiiz açısından tehlikeli söylemlerdir.” dedi. 

Yıldız, yazılı açıklamasında şunları ifade etti;

“Bölücü terör örgütünün uzun bir süredir Karadeniz Bölgesi’nde terör faaliyetlerini yoğunlaştırdığı, bölgemizde can kayıplarına yol açtığı bilinmektedir. Bu vesile ile bölücü terör örgütünün giriştiği terör faaliyetlerinde bölge halkından destek aldığı yönündeki söylentiler ve beyanlar bölgemizde istikrarsızlığa, kafa karışıklığına ve tereddütlere yol açmaktadır. Devletimizin bütün imkanları ile ve her türlü ihtimali hesaba katarak teröre karşı istihbarat-emniyet-asker koordinasyonu ile topyekün bir mücadele yürüttüğü bir dönemde bu tür söylentilerin ve beyanların terörle mücadeleye hizmet etmediği sadece vatandaşın kafasını karıştırarak tedirginliğe sebebiyet verdiği son derece açıktır. Elde somut bilgilerin bulunması durumunda bu bilgilerin devletin yetkili birimleriyle paylaşılmasının bunun dışında ihtimallere dayalı gerçeği yansıtmayan spekülasyonlardan, akıl yürütmelerden kaçınılmasının bölgesel istikrar ve güvenliğimiz açısından önemli olduğunu kamuoyuyla paylaşırım.“

Son Güncelleme: 19.05.2017 09:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.