18 Mayıs Trabzon Bunları Konuşuyor

18 Mayıs 2017 Perşembe 09:36
18 Mayıs Trabzon Bunları Konuşuyor

MERAL HANIM, YENİLEN TERÖRÜN MAÇKA SALDIRISINI BÖYLE YORUMLAMAMALIYDI

PKK terörü, tarihinin en ağır yenilgisini aldı. Bir buçuk yılda 15 bin civarında terörist öldürüldü. Artık dağlarda bile dolanamıyorlar. Açık alanlardan kaçarak ormanlarda saklanıyorlar. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ifadesiyle “Sıçanlar gibi kaçacak delik arıyorlar.”

Böyle bir ortamda yeşil örtünün sakladığı Maçka-Zigana ormanları tam da teröristlerin gizlenebilecekleri türden arazi… İşte böyle bir ortamda algı oluşturmak için vur-kaç taktiği gerçekleştirdiler. Böyle bir saldırıyı istihbarat önceden haber verdi lâkin teröristler için Maçka saldırısı adeta son nefes hükmündeydi.  Can çekişen birisinin yaptığı son hamle gibiydi. Tendürek’te Kızıltepe’de Hakkâri dağlarında artık dolaşamayan teröristler Maçka’da varlık sürdüremezdi.

Bu tabloyu en iyi okuyanlardan biri de eski İçişleri Bakanı Merak Akşener’dir. Akşener, PKK’nın yenildiğini pekâlâ biliyor. Bugün PYD ve arkasında ABD ve Rusya olmasa PKK çoktan silah bırakacak. Akşener, bunu da biliyor. Lâkin, dün verdiği mesajda “PKK Maçka’ya indi” diyor. Meral hanımın söylemi hükümetin terör karşısında başarısızlığını ifade etmek olarak algılanabilir! Bu bile gerçekçi değil. Biz Maçka gibi bir turizm merkezinin adını Meral hanım gibi bir siyasetçinin terörle anmasını ve sanki Zigana yollarını teröristler kesiyormuş gibi kamuoyu algısı oluşturmasını kabullenemedik. Bu yaklaşım Meral hanıma yakışmadı. Terörün tamamen yenildiği bir süreçte Maçka ve Trabzon için bu ifadeler Meral hanıma hiç yakışmadı.

***

MÜSTEŞAR YARDIMCISI MAZHAR YILDIRIMHAN BUGÜN TRABZON’DA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan bugün Trabzon’da ‘Çalışma hayatında istihdam seferberliği kapsamında iş sağlığı ve güvenliği’ ana temalı programda heyet başkanlığı yapacak. Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan’ın heyet başkanlığı yapacağı programda SGK-İŞKUR il yöneticileri istişare toplantısı, inşaat şantiye ziyaretleri, işçilerle yemek toplantısı, iş sağlığı ve güvenliği sektörel toplantısı inşaat sektörü temsilcileriyle görüşme yapılacak. Heyet ayrıca İş Teftiş Kurulu Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nde sunumlar gerçekleştirecek. Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan’ın başkanlığını yapacağı heyette İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Vekili Pınar Bıçakçıoğlu, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı İş Müfettişi Erdem Tosun, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Raşit Aydos, MYK Başkanlığı (Uzman) Hacı Ali Eroğlu da yer alıyor.

***

PEKŞEN, KOMPLO TEORİSİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, sosyal medya hesabı üzerinden bu defa da Trump-Erdoğan görüşmesini değerlendirdi. “Anayasa değişikliği bir ABD projesidir:” diyen Pekşen, Türkiye’nin güneyinde bir Kürt devleti kurulduğunu belirtti. Milletvekili Pekşen, Trump-Erdoğan görüşmesi hakkında şu ifadeleri kullandı. “Trump-Erdoğan görüşmesi üzerine binlerce zırva yorum. Özeti şudur: Türkiye'nin güneyinde bir Kürt devleti kurulmuştur. AKP varsa hiç kuşkunuz olmasın ki Türkiye mutlaka kaybeder. AKP Türkiye'nin her alanda yıkım projesidir. Proje kararlılıkla devam ediyor. Trump-Erdoğan'a ne dedi, nasıl baktı? Binlerce boş lakırdı dinle dur. Net sonuç şudur: Anayasa değişikliği bir ABD projesidir. Erdoğan mecburdur.”

***

AYAR: “İKİZDERE İLÇESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Rize AK Parti Milletvekili Hikmet Ayar, 16 Nisan referandum teşekkür ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yüzde 90 oy oranı ile ‘evet’ diyen Güneysu ilçesini ziyaret den Ayar, bu defa da 16 Nisan referandum sonuçlarında Güneysu'dan sonra en yüksek oy aldıkları İkizdere İlçesini ziyaret etti. İkizdere İlçesinde esnaf ziyaretleri yapan Ayar, vatandaşlarla bir araya gelip sohbet etti. Sosyal medya hesabı üzerinden İkizdere İlçe ziyaretini dile getirip, görsel paylaşımda bulunan Ayar, İkizdere ilçesine teşekkür ederken şu ifadelere yer verdi: “Bugün Güneysu'dan sonra en yüksek oy aldığımız İkizdere ilçemizdeydik. Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını iletip teşekkürlerimizi sunduk.”

***

ÜNİVERSİTELİ TRABZONSPORLULARDAN ÇAĞRI

Trabzonspor’u iliklerine kadar yaşayanlar dünyanın ve ülkemizin dört bir yanına dağılmış durumda. Hep birlikte büyük bir toplumsal hareketi temsil eden bu oluşumların ortak paydası tabi ki Trabzonspor! Bordo-Mavi renklerin etrafında kümelenen Üniversiteli Trabzonsporlular son dönemde Trabzon’daki tribün gruplarının dikkatini çekmiş durumda. Trabzonspor tribünlerinin etkili isimlerinden Trabzonlu Gençler başkanı Mehmet Fındıkçı, geçtiğimiz günlerde ‘Üniversitelerde Trabzonlu Gençler’ adıyla birleşeceklerinin haberini veren bir duyuru yapmıştı. Bu duyuru hali hazırda Türkiye’nin pek çok ilindeki Üniversiteli Trabzonsporluların şaşkınlığıyla karşılanmıştı. Çünkü: hali hazırda üniversiteli gençler Üni-TS çatısı altında birleşip hep birlikte Trabzonspor’un adını gurbette yaşatıyorlardı. Mehmet Fındıkçı’nın ilgili açıklamasından sonra Üni-TS’den şu açıklama yapıldı: “2006 yılından beri 5 ülke, 42 il, toplam 65 üniversitede Trabzon ve Trabzonspor’un adını yaşatıp, her sene kültürel, sosyal ve sportif alanda çeşitli organizasyonlara imza attık.Üniversiteli Trabzonsporlular olarak, gayemiz sadece statlara gitmek değil; kaliteli, duruşu olan bir gençlik jenerasyonu yakalayıp, yakın gelecekte yöremize, Trabzonspor’umuza, memleketimize hizmet edecek işlere imza atmaktır. Bizler bu güne kadar bütün taraftar grupları ile ortak hareket etmeye gayret gösterdik. Bölücü hiçbir girişim içerisinde olmadığımız gibi kimseye saygısızlık yapmadık, duruşumuz ve bağımsızlığımızdan da asla ödün vermedik. Dönem dönem çeşitli dernek ve gruplar tarafından üniversitelerde oluşumlar kurulmaya çalışılmış, bu çalışmaların hepsi sonuçsuz kalmıştır. Biz bu işi ilkeli, ahlaklı, dürüst bir şekilde yaptığımız sürece bundan sonra da yapılacak bütün girişimler sonuçsuz kalacaktır. Herkesin kendi işine odaklanmasını umuyor, İlgili kişilerin gerekli hassasiyeti göstermelerini temenni ediyoruz!”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.