13 Mart Trabzon bunları konuşuyor

banner4
13 Mart 2017 Pazartesi 13:01
13 Mart Trabzon bunları konuşuyor
banner38

28 ŞUBATÇI FEYZİOĞLU ERBAKAN’A  NASIL SARILDI!..

Trabzon Barosu tarafından dün Zorlu Grand Otel’de ‘Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz’ konulu panel düzenlendi.  Konuşmacı olarak panele katılan, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Erbaka’nın tarihe geçmesi gerektiğini belirtti. Fevzioğlu “ Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 2003 yılında Saadet Partisi Ankara  İl Başkanlığı'nda düzenlediği haftalık basın toplantısında dış meseleleri ele aldığı konuşmasında bugün Suriye'de yaşanılan hadiseleri ele almış ve yıllar öncesinden hem AK Parti hükümetini hem ülke insanlarını hem de tüm dünya insanlığını uyarmış, Suriye, Mısır ve ileride nihai hedef olarak Türkiye'ye sıra geleceğini söylemişti. Bu yüzden kendisini kimse anlamadı. Çünkü Erbakan Milli düşünen ve milli yaşayan biriydi” dedi. Erbakan’ın siyasi görüşünü hiçbir zaman desteklemediğini söyleyen Fevzioğlu “Bizim siyasi anlayışımız farklıydı ama ikimizde ülkemizi düşünen milli yaşayan insanlardık” şeklinde konuştu. Bilindiği gibi Feyzioğlu, Erbakan’ı deviren 28 Şubat darbesinin destekleyicilerindendi.

KORAY AYDIN TÜRK MİLLİYETÇİLERİ ‘HAYIR’ DİYOR PLATFORMU’NU KURMAK İÇİN GELDİ

Trabzon Eski Milletvekili Koray Aydın’ın katılımıyla “Türk Milliyetçileri Hayır Diyor” platformunun Trabzon toplantısı gerçekleştirildi. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantı Park Restoranda yapıldı. Toplantıya MHP’nin Trabzon’da görev yapmış çok sayıda ismiyle MHP’li kanaat önderleri katıldı. 13.00’te Trabzon’a gelerek toplantıya katılan Aydın daha sonra gün içinde geri döndü. “Türk Milliyetçileri Hayır Diyor” Platformu Trabzon Temsilcisi Muammer Demeli“MHP’nin hayır diyen gerçek kitlesi buluştu.” dedi.Demeli şöyle devam etti: “MHP’ye orada hizmet etmiş, il ve ilçe başkanları, siyaseti öğrendiğimiz, bütün kanaat önderleri oradaydı. İlçe yöneticilerimiz, eski ilçe başkanları, partimize yakın sivil toplum örgütleri oradaydı. MHP oradaydı. Hayır diyen MHP oradaydı. Seçkin bir kadro vardı.” Toplantıda alınan karara göre “Türk Milliyetçileri Hayır Diyor” platformunun 25 Mart’ta Trazbon’da toplantısı yapılacak. Toplantıya Eski Milletvekili Aydın da katılacak.

BÜYÜKŞEHİRİN YGS SINAVLARI İÇİN ASTIĞI PANKARTLA NASIL OYNANDI?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun sosyal mesaj pankartları birilerini rahatsız etti. Dün yapılan YGS sınavı öncesinde sınava girenler için otobüsleri ücretsiz yapan Başkan Gümrükçüoğlu ayrıca okul önlerine astırdığı pankartlarla öğrencilere başarılar diledi. Başkan Gümrükçüoğlu ayrıca başka bir afişte de şoförlerden sınav boyunca okul önlerinde ve çevresinde korna çalmamalarını istedi. Başkan Gümrükçüoğlu’nun bu çalışmalarından rahatsız olanlar ‘YGS’ye girecek tüm adaylara başarılar diliyorum’ pankartının resmini çekerek bu resim üzerinde oynama yaparak metni değiştirip sosyal medyada paylaştılar.  Art niyetli kişiler fotoğraf üzerindeki YGS ile adaylara kelimelerinin yerini değiştirerek sosyal medyaya dağıttılar. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından asılan pankartların tümünün orijinali sosyal medyada paylaşılarak durumun ortaya çıkmasını sağladı. Daha öncede  yazmıştık. Başkan Gümrükçüoğlu’nun referandum sürecindeki aktif çalışması nedeniyle onu yıpratmaya yönelik çalışmalar yapılmak isteniyor diye. Bu çalışmada bunlardan birisi...

ORTAHİSAR KENT KONSEYİ BAŞKANI  AYYILDIZ’DAN HOLLANDA’YA TEPKİ

Trabzon Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız, "Hollanda hükûmetinin ırkçı ve faşistlere yenik düşmesi, uzun süredir var olan Türkiye-Hollanda ilişkilerine zarar vermesi utanç vericidir." ifadelerinde bulundu. Ayyıldız, yaptığı yazılı açıklamada, Almanya ve Hollanda'nın tavrını eleştirerek, Almanya'nın Türk bakanlara getirdiği yasağın ardından, Hollanda'nın da bu yönde tavır sergilemesinin çok çirkin bir karar olduğunu belirtti.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda'nın Türk Konsolosluğuna girişine izin verilmemesinin diplomatik bir skandal olduğunun altını çizen Ayyıldız, şunları kaydetti: "Hollanda hükûmetinin ırkçı ve faşistlere yenik düşmesi, uzun süredir var olan Türkiye-Hollanda ilişkilerine zarar vermesi utanç vericidir. Bakanımıza yapılan hareketler diplomatik kurallara ve uluslararası anlaşmalara aykırıdır. Sayın Bakan Kaya'ya destek için bölgeye giden Türk vatandaşlarımıza da yapılan saldırılar çok çirkindir. Demokrasi ile övünen Avrupa'nın demokrasi anlayışı bu mudur? Bu olay Hollanda tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Öncelikle Almanya, Hollanda olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine bu anlayıştan bir an önce vazgeçmeleri çağrısında bulunuyoruz."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.