12 Mart Trabzon bunları konuşuyor

banner4
12 Mart 2017 Pazar 09:23
12 Mart Trabzon bunları konuşuyor
banner38

DENİZ BAYKAL TRABZON’A GELİŞİNİ ERTELEDİ

Cumhuriyetçi Halk Partisi Antalya Milletvekili ve eski CHP Genel başkanı Deniz Baykal referandum sürecinde ‘Hayır’ demek için 15 Mart’ta Trabzon’a gelecekti. 15 Mart Çarşamba Atatürk Alanında gerçekleşecek miting ertelendi. CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın çalışma programının değişmesi ve Trabzon’daki hava muhalefeti nedeniyle 15 Mart’ta yapılacak programı 16 Mart’a ertelendiği duyuruldu. CHP Milletvekili Deniz Baykal 16 Mart’ta Rama’da Otel’de geniş katılımlı bir toplantıyla Trabzonlularla buluşacak. Baykal, referandumda neden ‘Hayır’ dediklerini anlatacak.

CHP MİLLETVEKİLİ HALUK PEKŞEN, AK PARTİ MİLLETVEKİLİ CORA’YI ELEŞTİRDİ

CHP Milletvekili Haluk Pekşen yaptığı yazılı açıklamada AK Parti Milletvekili Cora’nın Düzköy’de gerçekleştirdiği referandum çalışmasını eleştirdi. Cora’nın veli toplantısına giderek, ilkokul çocuklarına propaganda yaptığını ileri süren Pekşen şu ifadelere yer verdi;

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın, Trabzon Düzköy ilçesindeki Çamlıca İlköğretim Okulu’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından organize edilen toplantıda öğrenci velilerine anayasa referandumu propagandası yapması, AKP’nin devlet düzenini eşi benzerine rastlanmayacak bir parti devleti hukuksuzluğuna sürüklediğini ortaya koymaktadır. Bir Milletvekilinin bir Milli Eğitim Müdürünün bir ilkokulda siyasi propaganda yapması yalnızca siyasi seviye sorunu değil aynı zaman da suçtur. Trabzon Cumhuriyet Başsavcısını ve Milli Eğitim Bakanını derhal göreve çağırıyorum. Milli Eğitimde her gün yaşanan bir rezalet ülkenin gündemini sarsıyor. Milli Eğitim Müdürü siyaset yapma sevdasındaysa gidip amigosu olduğu siyasi partide yapabilir.

Milli Eğitim Bakanını bu skandalı, toplumun vicdanını yaralayan bu aymazlık karşısında gerekeni yapmaya davet ediyorum.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ CORA CHP MİLLETVEKİLİ PEKŞEN’E NE CEVAP VERDİ?

AK Parti Milletvekili Salih Cora dün Düzköy bölgesinde referandum çalışmasını sürdürdü. Dün akşam görüştüğümüz Cora 30’a yakın toplantı yaptığını, mahalle mahalle, ev ev dolandığını söyledi. Cora, Pekşen’in açıklamalarıyla ilgili bir hukukçu ağzıyla şunları kaydetti: Ben Düzköy’de bir okulda konuştum. Ama veli toplantısı değildi. Düzköy’de düğünler ve her türlü toplantılar bu okul salonunda yapılır. Çünkü başka salon yok. Benim programım da o okulda yapıldı ve program bana yapıldı. Ayrıca Haluk Bey şunu bilmeli ki: Bu bir siyasi parti çalışması değil. Bu bir referandum. O okulda hiçbir parti bayrağı ya da parti sözü konuşulmadı. Haluk Bey referandumla siyasi çalışmayı karıştırıyor. Ben bir milletvekiliyim ve benim için hazırlanan toplantıda konuşamayacağım. Böyle bir şey olabilir mi? İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü ben görmedim. Orada olup olmadığını bilmiyorum. Sayın Pekşen ve arkadaşları sırça köşklerinden konuşmayı bıraksınlar da halkın içine çıksınlar. Otel lobilerinde konuşmak yerine mahalle kahvehanelerinde konuşsunlar. Bizim sürecimiz ve anlayışımız devletin bekasıyla ilgili. Bu referandumun Türk devletinin geleceğiyle ilgili olduğunu köy köy, mahalle mahalle, ev ev halkımıza anlatacağız. Ve inşallah anlatmayı başaracağız.

Not: Bu görüşme gece 21.30 sularınra Düzköy’ün bir mahallesinden ve mahalle kahvehanesindeki konuşmadan hemen sonra yapılmıştır. Yani AK Parti Milletvekili gece 21.30’da Düzköy’ün bir mahallesindeydi.

TRABZON BAROSU ‘HAYIR’ EKSENLİ ETKİNLİĞİNİ BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİYOR

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Süheyl Batum, Trabzon Barosu tarafından düzenlenen “Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz” konulu panele katılmak üzere Trabzon’a geldi. Trabzon Barosu Başkanı Av. Sibel Suiçmez ev sahipliğinde Zorlu Grand Hotel’de gerçekleştirilecek olan toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak olan Feyzioğlu, Batum ve Suiçmez, Trabzon’un nabzını ölçecek.

Son Güncelleme: 12.03.2017 14:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.