11 Nisan Salı Trabzon Bunları Konuşuyor

banner4
11 Nisan 2017 Salı 09:11
11 Nisan Salı Trabzon Bunları Konuşuyor
banner38

ÜMİT ÖZDAĞ VAKFIKEBİR MİTİNGİNE KATILDI MI?

CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen, "Bugün Milletvekili arkadaşımız Sayın Ümit Özdağ da burada olacaktı ama her gün her an programları değişebiliyor.  Ümit Özdağ'ın Merzifon'da bir programı nedeniyle, Vakfıkebir Programımıza katılamadı. Emin olun 53 il gezdim. 6 ülke, 4 ayda beri olağanüstü bir tempo içerisinde gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE ENCÜMEN VE KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin bugünkü oturumunda Belediye Encümeni ve İhtisas Komisyonlarına üye seçimi gerçekleştirildi. Encümen ve İhtisas Komisyonları şu şekilde oluştu:

Encümen: Ahmet Salih Birincioğlu (51 oy), Melike Turhan (50 oy), Mehmet Öztürk (Of) (49 oy), Hüseyin Kalaycı (48 oy), Salih Yavuz (47 oy).

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Seyfullah Kınalı, Hamit İnan, Hüsnü Akkan, Osman Nuri Ekim, Kenan Bağçiçek.

Çevre ve Sağlık Komisyonu: Faruk Kanca, Mehmet Öztürk (Of), Adem Kılıç, Bünyamin Güner, Muzaffer Bayraktar.

Plan ve Bütçe Komisyonu: Muhammed Said Gürsoy, İsmail Hakkı Küçükali, Mustafa Bayındır, Ali Bayram Tanrıverdi, Mehmet Karaoğlu.

Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu: Türkay Güdü, İsmail Hakkı Sivaz, Halim Kaya, Ahmet Salih Birincioğlu, Ahmet Refik Yıldız.

Ulaşım Komisyonu: Yılmaz Yavuz, Hüseyin Kalaycı, Emin Bilgin, Metin Yılmaz, Ahmet Arslantürk.

Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları Komisyonu: Selim Yavuzyılmaz, Mustafa Aydın, Eyüp Yavuz, Ufuk Hoş, Hakan Kocaman.

Yerel Eşitlik Komisyonu: Havva Gümüş, Melike Turhan, Fatih Yılmaz, Mehmet Öztürk (Araklı), İsmail Hakkı Küçükali.

NİYET HAYIR AKIBET HAYIR

Eski Bakan Koray Aydın  referandum sürecine sayılı zamanalar kala sosyal medya hesabı twitterdan niçin ‘hayır’ demeliyiz diyerek bazı açıklamalarda bulundu.  Aydın “ Parlamenter sisteme sahip çıkmak ve ihmallerin hesabını sormak için referandum da ‘hayır’ diyoruz.” İfadelerini kullandı. Aydın,  16 Nisan referandum sonuçları için de şu temennilerde bulundu; “Niyet Hayır Akıbet Hayır" olsun diyerek, çoğunluğun bir kez daha ‘hayır’ demesi gerektiği beklentisi içinde olduğunu belirtti.

KENDİNİZİ KAPININ ÖNÜNDE

BULACAKSINIZ

16 Nisan Referandum sürecine sayılı zamanalar kala CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ‘hayır’ çalışmalarına devam ediyor. Pazar günü yapılacak olan referandum da memurları uyaran Pekşen,  niçin ‘hayır’ demeleri gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Sosyal medya hesabından referandum süreci kapsamında memurlara bir takım uyarılarda bulunan Pekşen, bu anayasa teklifine memurların mutlaka hayır demesi gerektiğini belirtti. Pekşen “Memurları şimdiden uyarıyorum..! Bu Anayasa teklifi geçerse kendinizi kapının önünde bulacaksınız. Açık açık söylüyorlar. Oyunuz mutlaka ‘hayır’ olsun” ifadelerini kullandı. Bu anayasa teklifi ile memurların iş güvenliği ortadan kalkacak diyen Pekşen, sözlerine şöyle devam etti: “Memurların iş güvencesini ortadan kaldıracak ve canı istediğinde memurların işine son verecek bir Anayasa teklifine bütün memurlar ‘hayır’ diyecek..! “ ifadelerini kullandı ve 16 Nisan referandum sonuçlarının memurlar açısından çok önemli olduğunun vurgusunu yaptı.

MHP İL BAŞKANI BİRİNCİ TOPLANTIYI YORUMLADI

MHP Trabzon il Başkanı Nihat Birinci gerçekleştirdiği yemekli toplantı sonrası ilgiden hayli memnun. Dün akşam görüştüğümüz Birinci’ye eski Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu’nun neden katılmadığını sorduk. Birinci Yunusoğlu’nun önceden planlanmış ve İstanbul için bileti alınmış bir programı olduğunu bunun için katılamadığını söyledi. Birinci Yunusoğlu’nun kendisine “İstersen toplantıya kalayım.” dediğini ancak kendisinin gerek görmediğini ifade etti.

MHP il Başkanı Birinci’ye çalan müziği sorduk. Birinci doğrusu o olay bizi de rahatsız etti. Tamamen otel yönetiminin inisiyatifindeydi şeklinde konuştu. Birinci’ye toplantıya katılmayan ilçe başkanı olup olmadığını sorduk. Birinci Tonya ve Arsin ilçe başkanlarının katılmadığını söyledi.

Son Güncelleme: 11.04.2017 15:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.