Trabzon’da terminallerde ve havalimanlarında yoğunluk patlaması yaşanıyor.

Fatoş YETİMHELLAÇ - Son aylarda yaşanan turizm yoğunluğu uçak ve otobüs yoğunluklarının yüzde yüze ulaşmasına neden oldu. Trabzon’dan aynı gün için İstanbul’a hem uçak hem de otobüs bileti bulmak imkansız hale gelirken bir haftaya yakın süre için de bilet bulmak çok güç hale geldi. Uçak biletlerinin 1500 liranın üzerine çıkması otobüslere olan talepte de patlama olmasına neden oldu.

ORDU VE RİZE’DEN DE BİLET BULUNMUYOR

Trabzon’a gelmek için ya da Trabzon’dan farklı yönlere gitmek için bilet bulamayan vatandaşlar Ordu ve Rize’den de bilet bakmaya başlasa da yoğunluk Doğu Karadeniz’in tamamında yaşanmaya başladı.  Trabzon’a gelmek isteyen turistlerin birçoğunun özel araç kiralamak zorunda kaldığı bilgileri edildi. Bölgedeki tüm havalimanları ve otobüs terminalleri yüzde yüz dolulukla hizmet vermeye başladı.

100 EURO’YA BİLET BAĞIŞI İSTENİYOR

Öte yandan İstanbul’dan Trabzon’a seyahat edecek vatandaşların ilginç ama yasal bir teklifle karşı karşıya kaldıkları öğrenildi. Biletini alıp havalimanına gelen Türk yolculara 100 Euro karşılığında biletini bağışlayıp bağışlamayacağı teklif edilip biletler yabancı turistlere yeniden satılıyor. Yaygınlaşmaya başlayan bu uygulamayla karşılaşan vatandaşların bir bölümü teklifi kabul ederken bir bölümü ise tepki gösteriyor.

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı bir haftada 4 uyuşturucu operasyonu yaptı Trabzon İl Jandarma Komutanlığı bir haftada 4 uyuşturucu operasyonu yaptı