Beşirli’de denize uzatılan menfezler kırıldı mı?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi haziran ayı meclis toplantısının ilk birleşimi bugün yapıldı. Mecliste gündem dışı konularda Beşirli sahilinde deniz kıyısına uzatılan menfezlerin kırıldığına ilişkin iddiaydı. CHP Grup Başkan Vekili Şahin, “deniz, dalga yapılan menfezin hepsini yıkmış yatırmış. Yani milli servet. Projede mi hata var? Müteahhittin malzemesinde mi eksik imalat var?” diye sorarken Başkan Zorluoğlu “Zaten geçici kabulleri yapıldı onların. Kati kabulleri yok. Eksik bir şey varsa ona göre tamamlatılır” dedi.

e9ea5ee1-d4fc-43c6-b3de-a54ec67a812e

BEŞİRLİ’DE MENFEZLER KIRILDI

Şahin, “Beşirli’de geçmişte kanalizasyon kokuları vardı. TİSKİ geldi bir çalışma yaptı. Hatta meclisten kredi talebinde bulundu. Menfezlerin denizle buluşturulması için çalışma yapıldı. İnşaata başlandı. Birkaç teknik eleman gitmiş. Oradaki hasarı bana o deniz, dalga yapılan menfezin hepsini yıkmış yatırmış. Yani milli servet. Projede mi hata var, dalga da mı hata var? Bir yerde bir hata var. Veya müteahhittin malzemesinde mi eksik imalat var. Buranın incelemesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

7351afa0-a282-4167-8d77-a800f07b2e96

GEÇİCİ KABULLERİ YAPILDI, EKSİK VARSA…

Başkan Zorluoğlu, “Beşirli’de 10-11 tane uzun menfezler yaptık. Şuanda en batı kısmında Karayolları Genel Müdürlüğümüz 5 tane menfezi tamamladı, bitirmek üzere. Hedefimiz Balıkçı barınağı ile dolgu alanı aramızda kalan 1 km’lik doğal plajı, orada iki tane daha dere var. Bunları da önümüzdeki aylarda aynı şekilde menfezle uzatacağız. O alanı derelerden temizlemiş olacağız. Hedefimiz orayı şehir merkezinde plaj olarak düzenleyip halkımızın kullanımına sunmaktır. Menfezlerin kısmen zarar görme meselesi arkadaşlar bakıyorlar. Zaten geçici kabulleri yapıldı onların. Kati kabulleri yok. Eksik bir şey varsa ona göre tamamlatılır.

1571f9ae-dc20-4598-8237-e934f52747f1

SU KALİTESİ YÜZÜLEBİLİR

Arap turistler Trabzon'da bakın en çok nereleri tercih ediyor? Arap turistler Trabzon'da bakın en çok nereleri tercih ediyor?

Aynı zamanda sularımızı yüzülebilir su olup olmama noktasında tahlil ettiriyoruz. En son bilgide Yalıncak dahil plajımızdaki su kalitesi yüzülebilir. Çok sayıda plajımızı su numuneleri almak suretiyle incelettik. Şuana kadar hiçbir tanesinde bir sorun bize gelmedi. Vatandaşlarımız buralarda gönül rahatlığıyla denize girebilir demektir.” diye konuştu.