CHP Ortahisar Belediye Meclisi Üyesi Ömer Dayı,  henüz üç ay olmadan Beşirli mahallesinde üstyapı çalışmaları sonrasında yapılan kaldırımların kırık dökük halinin fotoğraflarını yayınladı. Dayı, “Kaldırımlar yapılalı üç ay olmadı. Görüntüler ortada, her şey ortada. Yazık günah. İki ay önce yapılmış taşlar bu hale gelmişse buna diyecek çok şey var” dedi.

Üstyapıda yine benzer görüntüler (5)

SADECE KALDIRIMLAR DEĞİL YOLLAR DA ÇOK KÖTÜ

Dayı, Beşirli’de yeni kaldırımların geldiği hali anlattıktan sonra, altyapı çalışmalarının ardından yolların da çok kötü hale geldiğini söyleyerek, “Kaldırımlar yapılalı üç ay olmadı. Görüntüler ortada, her şey ortada. Yazık günah. İki ay önce yapılmış  taşlar bu hale gelmişse buna diyecek çok şey var. Bu görüntüleri halkın takdirine sunuyorum. Ben daha önce de mecliste birkaç kez bu konuyu söyledim. Yani sadece kaldırımlar değil yollar da çok kötü halde. Altyapı çalışmaları başlayalı iki seneyi geçti. Bu sadece Beşirli’ye özgü bir durum da değil. Bütünüyle rezillik. Altyapı çalışmalarının başlangıcında biz grup olarak her platformda yapılan çalışmaya destek verdik. Biz yapılan hizmete neden karşı olalım. Biz muhalefetiz ama şehre muhalefet, hizmete muhalefet değiliz. Ama yanlışa, eksiğe, hataya karşı duyarsız kalamayız” ifadelerini kullandı.

Üstyapıda yine benzer görüntüler (6)

TRABZON’UN HER TARAFI KÖSTEBEK YUVASI HALİNE GELDİ

Belediyenin altyapı çalışmalarını denetlemediğini, şehrin köstebek yuvası haline geldiğini söyleyen Dayı, “İki seneyi aşkın süredir altyapı çalışmaları yapılıyor. Beşirli’deki kaldırımların görüntüleri gibi her yerden görüntü geliyor. Denetlemeden ve planlamadan bahsediyoruz sürekli. Yani ihale edip iş veriyorsunuz ama bunun bir takibi vardır. Bir planlaması, kontrol mekanizması vardır. Adama vermişler işi adam kendi haline almış yapmış. Ne almış, ne kullanıyor diye belediye olarak sen bunun denetlemesini yapmaz mısın?  Trabzon’un her tarafını köstebek yuvası haline getirmişsiniz. Önce bir mahalleden başlarsın, orayı bitirir başka bir mahalleye geçersin. Ama şimdi Pelitli’ye gidin aynı, Konaklar’a gidin aynı, Kalkınma’ya gidin aynı, Beşirli aynı. Arabalarımızı kırdık. Ben bu görüntüleri paylaşarak halkın takdirine sunuyorum. Daha iki ay olmuş. Yazık günah değil mi. İki ay önce bitmiş bir iş bu hale geliyor. Senin belediyende bu işlerle ilgilenecek, mimar, mühendis, tekniker mi yok? İki buçuk senedir çalışma yapılıyor ama hem altyapı hem üstyapı karmakarışık. Ben buradan kalkıp siyasi olarak nemalanmanın peşinde değilim.. Yazık günah ya. Bu millete bu kadar ızdırap çektirilmez” dedi.

Üstyapıda yine benzer görüntüler (1)

BÖYLE PLANSIZ BİR İŞ GÖRMEDİM

Dayı, altyapı ve üstyapı çalışmalarındaki plansızlığa vurgu yaparak, “Belediye Başkanı sabır dedi. Bu peygamber sabrını geçti. Sabır taşı olsa çatlar. Ben samimiyetimle söylüyorum bu şehirde yaşayan biri olarak söylüyorum. Gerçekten yazık günahtır. İnsanlara bu kadar çile çektirilmez. Toz pembe şeyler söyleyip vatandaşı oyalıyorlar. Bu kadar plansız, takipsiz, düzensiz bir iş ben hayatımda görmedim. Ben ikinci dönem meclis üyesiyim böyle bir şey görmedim” dedi.

Fatoş YETİMHELLAÇ