Yarın yapılacak olağan genel kurulda 3 liste yarışıyor

Nurullah Cabri-Trabzon Barosu yarın olağan genel kurula gidiyor. Yapılacak genel kurulda 3 liste yarışıyor. Seçimde liste oluşturan adaylar ise mevcut baro başkanı Av. Duygu Keleş Aydın, Av. Adem Şahintürk, Av. Mehmet Şentürk. Seçim öncesi son açıklamalarını adayların hepsi seçimlerin Trabzon Barosu için hayırlı olmasını dilediler.

“DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ"

Mevcut Baro Başkanı Av. Duygu Keleş Aydın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Tüm meslektaşlarımız ile birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak, meslek büyüklerimizin açtığı yolda bir iz bırakmak, genç meslektaşlarımızın baromuza olan güvenini artırmak amacıyla çıktığımız yolda desteklerinizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“SORUNLARI YERİNDE TESPİT ETTİK”

Av. Adem Şahintürk ise sorunları bizzat yerinde tespit ettiklerini belirterek, “Yedi ay süren seçim ve meslektaşlarımızı ziyaret çalışmamızı tamamladık. Projelerimizi genel kurulun takdirlerine sunacağız. Baromuzun 890 civarında oy kullanacak mensubu umuyorum ki, projelerimizi ve çalışmalarını takdir edecek. Toplumun her kesimini kucaklayan ve baronun her renginden bir demet gül manasında teşkil etmiş olduğumuz baronun, hukukun üstünlüğü, meslektaşlarımızın sıkıntı ve problemleri, hakkın tecellisi bakımından, milletin selameti için, bizim üzerimizde ittifak edeceklerini düşünüyoruz. Bu sebepten dolayı diğer yarışan arkadaşları ki onlar bizim arkadaşlarımız başarılar diliyorum.

“GÜZEL BİR KAMPANYA SÜRECİ YAŞADIK”

Güzel bir seçim kapmayası yürüttük. Bütün meslektaşlarımızı ofislerinden doğrudan ziyaret edip,  sorunları bizzat yerinde tespit ettik. Projelerimizi böyle ürettiğimizi bütün avukat meslektaşlarımız biliyor. Ayrıca çözüm önerilerimizi 22 parsel halinde kamuoyuna deklare ettik. Herkes için iyi olsun. Trabzon’umuz için etkin bir baro olsun diyorum. Ayrıca Türkiye’miz bakımından hukuk camiasına ışık verecek, yanacak bir meşale olsun diyorum. Bir değişim ve dönüşümün fitilini ateşlediğimizi beyan ediyoruz. Yüzde 65’i genç bir baroda gençlerin taleplerini, problemleri ve sıkıntılarını biliyoruz. Onlara çözüm üretecek bir meslek örgütüyüz. Bu bilinçte her türlü siyasi düşünce kanaate ve ideolojik saplantıya eşit  uzaklıkta ve yakınlıkta beyan etmiş olalım. Baronun siyasetini, meslektaşlarımızın siyasetini, hukukun üstünlüğünü ve siyasetini yapacağımızda kimsenin tedirginliği olmasın. Bunu böylece beyan ediyor ve seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

“İLERİYE TAŞIMAYA TALİBİZ”

Av. Mehmet Şentürk ise seçim öncesi son sosyal medyadan yaptığı son  açıklamasında, “Biz bu işi yapmaya, daha önce yaptıklarımızı referans göstererek, bu hizmetleri daha ileriye taşımaya talibiz. Bunda kararlıyız, bunu yapmaya yeterli, etkin, güçlü bir yönetimimiz var. Anlayışımız var, irademiz var, enerjimiz var.” şeklinde konuştu.

Listeler ise şu şekilde:

Av. Duygu Keleş Aydın’ın Listesi

Yönetim Kurulu Adayları: Av. Yaşar Ramazanoğlu, Av. Ramazan Murat Kudu, Av. Emrah Aslan, Av. Mustafa Çağrı Yayla, Av. İlker Büyükhellaç, Av. Çağla Yavuz Uzun, Av. Gözde çavdar, Av. Serpil Akçay

Denetleme Kurulu Adaylar: Av. Kemal Eser, Av. Kaya Emin Sevim, Av. Ahmet Özbayrak

TBB Delege Adayları: Av. Hakan Orhan, Av. Tayfun Tuna, Av. Abdullah Erata

Disiplin Kurulu Adayları: Av. Ahmet Kılıç Av. Adanan Kalaycı, Av. Ayla Koca, Av. Ali Uzunşimşek, Av. Serkan karabulut

İŞKUR bekçi alımını duyurdu! 9 Bin 269 TL maaşla... İŞKUR bekçi alımını duyurdu! 9 Bin 269 TL maaşla...

Adem Şahintürk’ün Listesi:

Yönetim Kurulu Adayları: Av. Temel Aydemir,  Av. Seda Yıldırım, Av. Aydın Yapıcı, Av. Havva Nur Özgür, Av. Fatih Işıklı, Av. Aslıhan Yetim, Av. Serdar Cömert, Av. Ebru Seyis, Av. Oğuzhan Haliloğlu, Av. Ali Rıza Çelebi

Denetleme Kurulu Adaylar: Av. Selçuk Özderya, Av. Sinan Karaduman, Av. Fatih Parlak

TBB Delege Adayları: Av. Nedim Şenol Çelik, Av. İsmail Civelek, Hüseyin Emre Tütüncü

Disiplin Kurulu Adayları: Av. Ahmet Kılıç, Av. Ayla Koca, Av. Adnan Kalaycı, Av.Serkan Karabulut, Av. Ali Uzunşimşek

Mehmet Şentürk’ün Listesi:

Yönetim Kurulu Adayları: Av. Aslıhan Kar, Av. Sefa Uslu, Av. Celil Özcan, Av. Gülnaz Aktaş, Av. Ali Çobanoğlu, Av. Ebru Balta Çavdar, Av. Mehmet Özcan Arslantürk, Av. Didem Gümrükçü Karabaş, Av. Mustafa Öztürk

Denetleme Kurulu Adaylar: Av. Remzi Başkan, Av.  Meryem Acar Çakır, Av.  Ali Can Kaynar             

TBB Delege Adayları: Av. Nedim Şenol Çelik, Av. Ahmet Şükrü İpek, Av. Ayşegül Yılmaz Kefli

Disiplin Kurulu Adayları: Av. Ahmet Kılıç, Av. Ayla Koca, Av. Adnan Kalaycı, Av.Serkan Karabulut, Av. Ali Uzunşimşek