Rabia MOLLAOĞLU - Trabzon Barosu Olağan Genel Kurul Toplantısı 1-2 Ekim tarihlerinde Baronun yeni hizmet binasında yapılacak. Genel kurulda ise 3 aday yarışacak. Yeniden aday olan Trabzon Baro Başkanı Duygu Keleş Aydın, “Doğru olan genel kurul takdiri almaktır. Baromuz çok gençleşti. Enerjim var. Benim her hangi bir siyasi kimliğim yok. Seçimlere siyaset karışmamalı. Karışmıyor da zaten” dedi.  

292788821_10228626897767391_6017966892004249478_n

ÖNEMLİ OLAN GENEL KURULDA BİR SEÇİMLE BU UNVANI ALMAKTIR  

Trabzon Barosunun ikinci kadın başkanı olarak görev süresini tamamlayıp yeniden başkan adayı olan Duygu Keleş Aydın, “Baro Başkanımız Av. Sibel Suiçmez Birlik Başkan Vekili olduktan sonra yönetim kurul içerisinde yapılmış olan seçimle geldim. 2016 yılından beri aktif olarak yönetimdeyim. 2 dönemdir de genel sekreterliğindeydim. Mevcut yasa ve sürenin kısa olması sebebiyle yönetim kurulu içerisinden bir seçimle geldim. Ancak doğru olan genel kurul takdiri almaktır. Genel kurulda yapılan seçimle bu unvanı kazanmaktır.

Ben de Trabzon Barosu Başkanı sıfatını olması gerektiği gibi alabilmek adına ve mesleğimiz ve meslektaşlarımız için yapmayı planladığımız projeleri tamamlayabilmek adına başkanlığa aday oldum. Baromuz çok gençleşti ve ben de geçmişte aynı meslek sorunları ile boğuştuğum için genç meslektaşlarımla empati kurabiliyor, kaygılarını anlıyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek pek çok sorunun üstesinden gelebileceğimize inanıyorum ve bu mücadeleyi yürütebilecek enerjiye sahibim var. Meslektaşlarımız ve mesleğimiz için hayırlısı neyse o olsun.

Trabzon'da ziller İstiklal Marşı coşkusuyla çalıyor Trabzon'da ziller İstiklal Marşı coşkusuyla çalıyor

SİYASİ BİR KİMLİĞİM YOK! 

Benim her hangi bir siyasi kimliğim yok. Her hangi bir partiyle fiziksel bağım da yok. Biz bir meslek örgütüyüz. Günlük siyasetle işimiz yok. Bizim işimiz hukuk. Seçimlere siyaset karışmamalı ve karışmıyor da zaten.” ifadelerine yer verdi.