Trabzon’un Araklı ilçesinde belediye tarafından patoz hakkında izin kararı aldı.

Emir ÖNEL - Trabzon’un Araklı ilçesinde fındığı patoza vurma işlemi izne bağlandı. Belediyeden yapılan açıklamada, “İlçemizde fındığını patoza vurmak isteyen fındık sahiplerinin, Belediye Zabıta Müdürlüğünden izin almaları gerekmektedir.” denildi. Patoz vurma için para alındığı iddialarının da asılsız olduğunu kaydeden belediye, sorumlular hakkında suç duyurusu yapıldığını kaydetti.

Trabzon’un Araklı ilçesinde fındığı patoza vurma işlemi Zabıta Müdürlüğünden alınacak izne bağlandı. Araklı Belediyesinden yapılan açıklamada, “İlçemizde fındığını patoza vurmak isteyen fındık sahiplerinin, Belediye Zabıta Müdürlüğünden izin almaları gerekmektedir. Bu izin, gelişigüzel ve kontrolsüzce patoz işleminin yapılmaması, logarların tıkanmaması ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için gerekli kılınmıştır. Belediye Zabıta Müdürlüğünden izin almadan fındığını patoza vurduran fındık sahibi ve patoz sahibinin tespiti halinde, haklarında yasal işlem başlatılacağı önemle duyurulur.” denildi.

SUÇ DUYURUSU YAPILDI

Haluk Pekşen'in ölümü soruşturuluyor Haluk Pekşen'in ölümü soruşturuluyor

Patoz vurma için para alındığı iddialarının da asılsız olduğunu kaydeden belediye, “Patoza vurmak için para alındığı yönünde yapılan haberler asılsızdır. Bu tarz asılsız haber yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Vatandaşlarımızın bu tarz haberlere itibar etmemeleri önemle rica olunur.” ifadelerine yer verildi.