Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, “Bize her yer Trabzon bu değil!” başlıklı yazısında Akyazı stadında yaşanan sorunlara değindi.

isimlerden-ote-zihniyet-degisimi-sart (1)

Çakıroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Trabzon için futbol sadece futbol değildir. Çok fazla anlam yükleriz ve varoluş olgusu olarak görürüz futbolu. Şehrin ticaretinden tutun sosyolojisine kadar her şeyi etkiler. 7'den 70'e herkesin ilgi ve kabul edelim ki bilgi alanında yer alır. En iyi terapimiz Trabzonspor maçları ve galibiyetidir. Tabi bu tutkunun da en duygulu anını stadyumda yaşıyoruz. Geçen yıl şampiyonlukla taçlandırdığımız sezon ve oluşan yoğun ilgi bir takım aksaklıkların görülmemesini ya da önemsenmemesini sağladı. Lakin yeni sezona stadyum özelinde ciddi sorunlar ile başladık.

PROTOKOL KURALLARINI UYGUN DÜZENLEME İRADESİ KİMDE?


Sporu ve kurumları yönetmeyi prensip edinen hakim siyasi irade, kanaatimizce kurumların verimliliğini negatif etkiliyor. Stadyumda protokol düzenlemesi Gençlik Sporlardadır. Lakin var olan protokol kurallarını uygun düzenleme iradesi kimde, protokol belli değil…

DEVA Partisi Trabzon’a Yağmurda Engel Olamadı DEVA Partisi Trabzon’a Yağmurda Engel Olamadı

BİNLERCE TL VERİLEN KOLTUKLARDA BAŞKALARI OTURUYOR


O kadar amatör ve ciddi sorunlar var ki binlerce TL ödeme yaparak koltuk alan arkadaşlarımız maça gittiklerinde tribünde konargöçer insanların çokluğundan, kimi zaman yerlerinde birilerinin oturduğundan şikâyetçiler.


PROTOKOLDE BİLE BİLETSİZ KİŞİLER..


Bu hafta pasolig kartı olmadığı için TFF’de yöneticilik yapan yapmakta olan arkadaşlarımızın yakınları kurallar uygulanarak maça giremezken biletsiz, davetsiz bir sürü insanın bir şekilde stada, protokole dahi kuralsız bir şekilde girebildiğini gözlemledik. VİP Platinum Gold vs. diyerek satılan hizmetin karşılığı verilmeli. Trabzonspor’un divan kurulu, sicil kurulu en üst organı olup genel sekreterini, üyesini, Sportif A.Ş’nin bağımsız yöneticisini hatta kulüp değerlerinden Sayın Besim Kahraman Bey'i protokolünde ağırlamayan, ağırlayamayan idare sorgulanmalıdır. 

PROTOKOL İÇİNDE AYRI PROTOKOL


Tabi kurallara uygun düzenlenmeyen tribünler ve protokol özelliğini kaybedince Vali, Belediye Başkanı gibi şehrin bürokratları için protokol içinde ayrı bir protokol alanı oluşturuldu. Bu durumda ayrı bir rahatsızlık oluşturuyor. Binlerce kişiyi güvenlikçi olarak stadyumda istihdam eden kulübümüzün bu konuda hassasiyet göstereceğini umuyorum.
Şayet birileri bir şekilde bilet almadan veya davetsiz olarak tribünlere girebiliyorsa bunun da yolu, yöntemi açıklansın, anlatılsın. Gençlik Spor İl Müdürlüğü kendi düzenleme alanı dışında ve kapıdaki görevlilerin etkisiyle bu alanlarda sorun yaşandığını düşünüyorsa bunu da kulüp yönetimiyle daha sıkı işbirliği yaparak çözüme ulaştırmalıdır.


GÖZDEN GEÇİRİLMESİ GEREKİYOR


Şehrin bürokrasisinin de gözünden kaçmaması gereken ve kaçmadığını düşündüğüm bu disiplinsizlik, kontrolsüzlük için çalışma yapılmaması siyasetin etkin müdahilliğini bize düşündürüyor. Otopark sorunu, girişlerde yaşanan aksaklıklar, kırık koltuklar bir yere kadar anlaşılabilir ancak topyekûn stadyum yönetiminin ve görevlilerin şimdiden gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.


ÜCRETSİZ İZLEYENLERİNE MALİYETİ DİĞERLERİNE ÖDETİLMEMELİ!


Ekonominin her geçen gün zor şartlar yarattığı ortamda insanlar için pahalı ama vazgeçilmez bir tutku olan futboldan elde edilen seyirci gelirlerinin de eşit paylaşılması gerekiyor. Bir gurup ücretsiz maç seyrederken diğer guruba bu maliyet ödetilmemeli. Bilet fiyatlarının da yeniden gözden geçirilmesi, herkesin bu heyecanı tribünden yaşayabilmesinin sağlanması gerekiyor.”