Trabzon Ortahisar'da Zağnos ile Tabakhane vadileri arasında bulunan Trabzon Kalesi’nin hemen altında inşa edilen Trabzon Akvaryum günden 1000'in üzerinde ziyaretçi ağırlıyor. Konuyla ilgili Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç açıklamalarda bulundu.

Akvaryum (4)

Günlük ortalama olarak 1000’in üzerinde ziyaretçinin Trabzon Akvaryum’u gezdiğini vurgulayan Başkan Genç, “Trabzon Akvaryum açıldığı günden itibaren öngörülerimizin ötesinde bir ziyaretçi sayısına ulaştı. Şehrimize önemli bir turizm destinasyonu kazandırdık. Her geçen gün tanınırlığı ve bilinirliliği artıyor. Tıpkı Uzungöl ve Sümela Manastırı gibi ilerleyen yıllarda turistlerin uğramadan şehrimizden ayrılmayacağı bir destinasyon alanı olacak. Gelecekten oldukça umutluyuz. Şehrimizde özellikle çocuklar ve turistler Trabzon Akvaryum’a olağanüstü bir ilgi gösteriyor, meraklı gözlerle deniz canlılarını izliyorlar. Bu anlamda çocukların gözbebeği olduğunu söyleyebiliriz. Deniz şehri Trabzon’u böyle bir projeyle buluşturduğumuz için oldukça mutlu ve memnun olduğumuzu belirtmek isterim. Deniz kentiyiz ama birkaç deniz canlısı dışında hiçbir deniz canlısını tanımıyoruz. Oysaki denizlerde balıklar dışında yaşayan birçok su canlısı var. Burayı ziyaret edenler kişiler de bu canlıları yakından tanıma ve görme fırsatı buluyor.” açıklamlarında bulundu.

Trabzon’da kovada kenevir yetiştiren şahıs yakaladı Trabzon’da kovada kenevir yetiştiren şahıs yakaladı

Akvaryum (8)

"Turizm çeşitliliği oluşturacak bu tip projelerimizin sayısı artar"

Trabzon Akvaryum’un şehir için önemini belirten Başkan Genç, “Turizmle ilgili şehrimizde farkındalık oluşturacak bu tip projelere ihtiyacımız var. İnşallah turizm çeşitliliği oluşturacak bu tip projelerimizin sayısı artar. Şehrimiz için çok önemli bir kazanım olduğunu bütün samimiyetimle ifade etmek isterim.  İnşallah Boztepe Seyir Terasımızı da tamamladığımızda her iki projemiz de gerçekten turizm çeşitliliği oluşturarak şehrimizin turizm potansiyelini daha ileri noktalara taşır.” ifadelerini kullandı.