61medya spor servisi - Türkiye Ümit Milli Takımı Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, yaptığı açıklama ile büyük tepki topladı. UEFA U21 Avrupa Elemeleri’nde 9. Grup’ta mücadele eden Ümit Milli Takımı, 7’nci mücadelesinde Kazakistan ile 0-0 berabere kaldı. Grubu 3’uncu bitiren Ay Yıldızlılar, Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını kaybetti.

Tolunay Kafkas’a İstifa Çağrısı (1)

Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Kafkas ise, sorumluluğu genç futbolculara bağlayarak, “Bu beceriksizlik. Gol yiyip yememeniz de önemli değil. Üçüncü bitirdik. Oyunun geneli ilk yarı daha iyi, özellikle oyun planına sadık kaldık. Az temaslı ve az süre topu ayağınızda tutacak anlayışımız vardı. İkinci yarı baskılı oynamamıza rağmen pozisyon yakaladık. İsteğimizi alamadık” Kafkas, rakiplerinin güçlü olduğuna vurgu yaparak, “ Üçüncü bitirmemiz gerekiyordu, üçüncü bitirdik.

Tolunay Kafkas’a İstifa Çağrısı (1)-1

Süper Lig ekibi ligden çekilebilir... Süper Lig ekibi ligden çekilebilir...

Belçika ve Danimarka ile yarışacak durumumuz yok. Kabul edilebilir olması gereken bir sonuç. Gelene gidene saygı duyarak onları geliştirmeye çalışıyorum. Hepsi bizim evladımız. Yeni bir jenerasyon önce bir şey vereceğiz sonra bir şey isteyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tolunay Kafkas’a İstifa Çağrısı (2)

Futbol severler ise Tolunay Kafkas’ın kendisini katmadan tüm sorumluluğu takıma yükleyerek açıklama yaptığı yorumları yaparak #TolunayKafkasİstifa etiketi ile tecrübeli teknik adamı istifaya davet ettiler.