Süper Ligin 11. haftasında evinde ağırladığı Sivaaspor'u 1-0 yenerek galip olan Trabzonspor'a eleştiriler gelmeye başladı. Marek HAmsik'in ilk yarı attığı gol ile 3 puanı hanesine yazdıran Fırtına, gösterdiği performans çokta beğenilmedi. Eski kaleci ve spor yomrumcusu Tolga Zengin, Sivas galibiyetinin ileriye dönük de önemli olacağına dikkat çekti. 

Tolga Zengin, "Monaco galibiyetinin ardından Beşiktaş karşısında galibiyeti kaçıran Trabzonspor, bu özgüven ile çıktı Sivasspor karşısına. Bunların üzerine alınacak Sivas galibiyeti ileriye dönük de önemli olacaktı. Bu doğrultuda hızlı başladı Trabzonspor maça. Bakasetas’ın vuruşu defanstan dönerken Hamsik, dönen topu etkili bir şekilde ağlara gönderince Trabzonspor’u öne geçirdi. Bu golün Trabzonspor’un daha baskılı oynamasını sağlayacağını düşünürken, etkili olan taraf Sivasspor oldu. Bordo-mavililer, topu gezdirmeye çalışıp, hücuma dönük aksiyon geliştiremezken, Sivasspor biri direkten dönen olmak üzere 2-3 önemli şans yakaladı. Bunlarda özellikle Uğurcan’ın etkili kurtarışları önemliydi. Trabzonspor ilk yarıda gol dışında fazla üretken olamadı." açıklamlarında bulundu.

"Takım yenilendiği için bir uyumsuzluk var"

Maçın ikinci yarısını değerlendiren Zengin, "Maçın ikinci yarısında da Trabzonspor istenilen futbolu oynamasa da bu kez rakip Sivasspor’a baskı kurma fırsatı da vermedi. Oyunu hep kontrolünde tutan bordo-mavililer, son haftaların çıkışta olan takımı Sivasspor’u mağlup etmeyi başardı. Ortaya konan oyundan Abdullah hocada memnun değil, ama yeni bir takım oluşması nedeniyle galiba Dünya Kupası için lige verilen araya kadar böyle gideceğiz gibi görünüyor. Takım yenilendiği için bir uyumsuzluk var ve bu Dünya Kupası arası da bu yönde takımın oyun kalitesinin artması adına fırsat olacak." ifadelerini kullandı.

Hamsik Trabzonspor'un resmi hesabını böyle duyurdu! Hamsik Trabzonspor'un resmi hesabını böyle duyurdu!

"Kötü oynayıp kazanmak da önemli"

Zengin sözlerini şöyle bitirdi: "Yine de iyi oynayıp kaybetmektense, kötü oynayıp kazanmak da önemli. Trabzonspor, kazanarak yoluna devam etmesi, bu dönemde önemli."