Trabzonspor, Adana deplasmanında 3-2'lık skorla mağlup oldu. Maçın ardından Tolga Zengin değerlendirmelerde bulundu.

Tolga Zengin, "Trabzonspor, Ferencvaros yenilgisi sonrası moral için gelmişti Adana’ya. Sıcak ve nemin etkisi ile zorlandığı gözlenen Trabzonspor, ilk yarıda üretkenlikten oldukça uzaktı.

Hamsik’li Trabzonspor ile Hamsik’siz Trabzonspor arasında gerçekten büyük fark var. Orta alanda organizasyon sıkıntısı yaşanırken, Bakasetas önde pozisyon hazırlaması gerekirken top kesmeye ve rakipten kurtarmaya enerjisini harcıyor. Böyle olunca topu öne taşıyacak olan kimse kalmıyor. Bardhi bu noktada bunu bir kez yaptı ve Maxi Gomez ile penaltı kazanıldı. Gerçekten Hamsik olmadan Trabzonspor’un orta alanda rakibine karşı direnç kurması ve ileriye dönük oyun kurmasının sıkıntısı diğer maçlarda olduğu gibi takımı çok etkiliyor.

Tabi ki geçen sezon şampiyon olan kadronun büyük ölçüde dağılması sonrasında uyumsuzluğun yanında Trabzonspor’un en güçlü yanı olan takım savunmasındaki zaafta alınan kötü sonuçlarda olduğu gibi istenilen oyunun oynanamamasında önemli faktör olduğu bir kez daha görüldü.

Trabzonspor Fabian Castillo davasını kazandı Trabzonspor Fabian Castillo davasını kazandı

Hamsik kadar Siopis’in de olmaması orta alandaki direnç ve rakip oyuncuları rahatsız etme konusunda da orta alandaki diğer ciddi sorun olduğu da bariz bir gerçek.

Ancak Trabzonspor ikinci yarıda Hamsik’in girmesine rağmen orta alanda yine organizasyonu kuramadı. Enerji veren Siopis’in yokluğu daha da görülüyor. Trabzonspor rakibi karşısında geri koşamamasının faturasını ağır ödedi. Bunda orta alandaki kurgunun dağılmış olması çok etki. Hamsik bile değiştiremiyor artık. Sonunda yine ikinci golü buluyorsun, son saniyede kaptırdığı topta rakibin stoperi gelip sana gol atıyorsa burada çok şeyin değişmesi gerektiği görülüyor.

Trabzonspor geçen sezon şampiyon olan kadroya 3-4 kaliteli takviye yapıp Şampiyonlar Ligi’ni düşündüğü ortamda şimdi takımın tamamını değiştirip daha geriye gittiği bir hale düştü. Alınan isimlerin neler vereceğini bilmiyoruz. Ama takım kurgusu bozulmuş ve bunu bir anda düzeltmekte kolay değil. Belki pozitif sonuçlar bu geçişi hızlandırırdı ama art arda kötü sonuçlar bu yönde baskıyı da arttırıyor. Abdullah hocanın bu tabloda işi zor. Umarım bu tablodan Trabzon’u bir an önce çıkartır."