TOKİ’nin en çok yatırım yaptığı şehirlerarasında yer alan Trabzon’da yeni projelerin ihale tarihleri belirlendi.

Bir doğa harikası olan Uzungöl’ün tabii yapısını ve çevresini koruyarak, insanların en doğru biçimde kullanabilecekleri ve doğayı hissedebilecekleri halde tasarlanan Uzungöl Millet Bahçesi’nin ihalesi 3 Ağustos 2022 tarihinde, Ortahisar Çimenli Mahallesi 327 sosyal konut projesi ve Yeşilköy Mahallesinde yapılacak 84 konutun ihalesi ise 21 Temmuz’da yapılacak. Ayrıca Ortahisar Millet Bahçesi’nin ikinci etabın ihalesi 16 Haziran’da yapılacak.

TOKİ’nin en çok yatırım yaptığı şehirlerarasında yer alan Trabzon’da yeni projelerin ihale tarihleri belirlendi.  (1)

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Trabzon’a rekor miktarda yatırım yapıldı. Hastaneden yurt binasına kadar onlarca farklı alanda hizmet üreten TOKİ Trabzon’a yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Halihazırda yatırım miktarı 633 milyon 816 bin lirayı aşan konut, dükkan, mescid, terminal binası, gençlik merkezinin çalışmaları devam ediyor.

TOKİ’nin en çok yatırım yaptığı şehirlerarasında yer alan Trabzon’da yeni projelerin ihale tarihleri belirlendi.  (4)

Konut, dükkân, mescit, terminal binası, gençlik merkezi gibi sosyal yapı projeleri kapsamında 863 konut, 90 dükkân, 25 iş yeri, üç hükümet konağı, mescit, terminal binası ve okul tadilatları yapılıyor.

TOKİ, tarafından Trabzon’a son 19 yıl içerisinde güncel rakamlarla 4 milyar 588 milyon lira tutarında yatırım ya¬pıldı. Hastaneden okullara, hükümet konağından konuta, iş yerlerinden Millet Bahçesi’ne kadar farklı alanlarda Trabzon’a yüzlerce eser kazandırıldı. 

Bu yatırımların içerisinde; 8.315 konut, 2 hastane, 5 kamu hizmet binası, 7 okul, 4 spor salonu, 12 ticaret merkezi, stadyum, 2 sevgi evi, 2 aile sağlık merkezi ve diğer sosyal donatılar yer alıyor.

TOKİ’nin en çok yatırım yaptığı şehirlerarasında yer alan Trabzon’da yeni projelerin ihale tarihleri belirlendi.  (6)

Kentin tarihine yakışan dönüşüm

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde Çömlekçi’de kentin tarihine ve kültürüne yakışan dönüşüm projesi yürüten TOKİ, 130 daire, 19 dükkân ve 423 araç kapasiteli kapalı otoparkın yer aldığı 90 bin metrekarelik ilk etaptaki çalışmasını bu yıl tamamlamayı hedefliyor. Projeyle, Karadeniz yöresinin renkleriyle uyumlu özgün bir yerleşim hayata geçirilecek. 3 bin 500 metrekare yeşil alana sahip projenin 11 bin metrekarelik ikinci etabında yıkım çalışmaları devam ediyor.

TOKİ’nin en çok yatırım yaptığı şehirlerarasında yer alan Trabzon’da yeni projelerin ihale tarihleri belirlendi.  (3)

40 afet konutunun inşa edildiği Of ilçe merkezinde önemli bir yenileme projesi başlatan TOKİ, içinde dükkân, ofis ve konut alanları bulunan proje kapsamında ticari faaliyetini sürdüren esnaf için 94 dükkân ve 27 ofis yapacak. Ayrıca eski terminal alanında 25 dükkân daha inşa ediliyor.

TOKİ, Yomra’da 511 konut ve 24 dükkânlı ticaret merkezini de tamamladı. Trabzon Bahçecik’te 40 konut ve 11 dükkân, Çaykara’da 85 konut ve 45 dükkân, Maçka Esiroğlu Mahallesi’nde 144 konut, Çömlekçi Mahallesi’nde 106 konut ve Ortahisar İnönü Mahallesi’nde 38 konutun inşası sürüyor. Araklı Özgen Mahallesi’ndeki 278 konut ise hak sahiplerine teslim edildi.

Trabzon’da engelli vatandaşın asansör çilesi Trabzon’da engelli vatandaşın asansör çilesi

TOKİ’nin en çok yatırım yaptığı şehirlerarasında yer alan Trabzon’da yeni projelerin ihale tarihleri belirlendi.  (7)

Ortahisar ilçesi Çimenli Mahallesi 327 sosyal konut projesi ve Yeşilköy Mahallesinde yapılacak 84 konutun ihalesi ise 21 Temmuz’da yapılacak. 

TOKİ ile daha yeşil Trabzon

Trabzon’da güvenli ve çevreyle uyumlu konut alanları geliştiren TOKİ, çevre yatırımları kapsamında kentte üç millet bahçesini vatandaşların hizmetine sundu.

İçinde yürüyüş ve koşu yolları, spor alanları, dinlenme ve piknik alanları, renk ve koku bahçeleri, millet kıraathanesi, tematik bahçeler ve biyolojik göletin bulunduğu 24 bin metrekare büyüklüğündeki Akçabat Millet Bahçesi’nin yanı sıra 33 bin metrekarelik Vakfıkebir Millet Bahçesi ve eski Avni Aker Stadı alanında projelendirilen 67 bin metrekarelik Ortahisar Millet Bahçesi, kentin çehresini güzelleştirecek önemli çevre yatırımları arasında yer alıyor. 

TOKİ’nin en çok yatırım yaptığı şehirlerarasında yer alan Trabzon’da yeni projelerin ihale tarihleri belirlendi.  (5)

İlk etabı tamamlanan Ortahisar Millet Bahçesi’nde, kütüphane, kafeterya, çocuk oyun alanları, koşu ve yürüyüş yolları ve ihtiyaç duyulan diğer donatıları ile 960 ağaç, 30 bin 44 çalı ve 32 bin metrekarelik çim alan bulunuyor. Millet bahçesinin ikinci etabın ihalesi 16 Haziran’da yapılacak.

TOKİ’nin en çok yatırım yaptığı şehirlerarasında yer alan Trabzon’da yeni projelerin ihale tarihleri belirlendi.  (8)

Yerel dokuyla uyumlu projeler 

Zağnos ve Tabakhane dönüşüm projelerinin yanı sıra 200 yataklı Akçabat Devlet Hastanesi, 400 yataklı Yomra Kaşüstü Hastanesi ile yerel dokuyla uyum içinde sağlık merkezleri, sevgi evleri, pansiyonlar, iş yerleri, sosyal tesisler ve sanayi siteleri inşa edilen kentte, Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi ve Stadyumu sporseverlere hizmet veriyor. Şehir merkezindeki büyük rekreasyon alanlarıyla kentin nefes alması sağlanırken, 15 ilçede, şehrin yöresel mimarisinden izler taşıyan, yatay olarak tasarlanmış konutların inşası devam ediyor.