TOKİ Sosyal konut projesinin sona ermesiyle ev hayali kuran vatandaşlar sonuçlar için arama motorlarına TOKİ Sosyal Konut projeleri sonuçları ne zaman açıklanacak yazamaya başladı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvurular sona erdi. Başvuranlar ve ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar şimdiden Sosyal Konut projesi sonuçları ne zaman açıklanacak? sorularını aramaya başladı. Bakan Kurum ise TOKİ Sosyal Konut Projesi kura çekimlerinin tarihini açıkladı. Bakan Kurum proje için bilgiler verirken kaç kişinin başvurduğunu da açıkladı. Yoğun katılımın olduğu projeye 8 milyon insan başvurmuş, ancak bunların 5 milyonu geçerli sayılmıştı.

Bugün İstanbul'un Beyoğlu İlçesi Okmeydanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'ne katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum, burada önemli açıklamalarda bulundu. İlk kuraların 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan illerinde başlatılacağını belirten Bakan Kurum,

"Bununla beraber Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 5 ilimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde 7 ilimiz olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ilimizdeki 22 bin 57 konutumuzun kura çekimlerini gerçekleştireceğiz. Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ'mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek." dedi.

Sosyal Konut Projesi kura sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Bakan Kurum açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Kura çekimlerimizin tamamını inşallah 2023 Mart ayında tamamlayacağız. İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz Hayırlı, uğurlu olsun."

Türkler haberlerden ne kadar kaçıyor! İşte rakamlar Türkler haberlerden ne kadar kaçıyor! İşte rakamlar

Sosyal Konut projesine kaç kişi başvurdu ?

Geçtiğimiz günlerde başvurular hakkında bilgi veren Kurum, "1,5 ayda 8 milyon vatandaşımız başvurdu. Geçerli başvuru sayısı 5 milyon 135 bin 324. Projemize en çok da gençlerimiz ilgi gösterdi. 2 milyon 30 bin 277 gencimizin başvurusu var. En çok başvuru ise İstanbul'dan." ifadelerini kullandı.