Geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için yüzde 22 oranında indirim kampanyası başlatılmıştı. 22 Mart'ta başlayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) indirim kampanyasında borcunu erken kapatıp tapu almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için son gün bugün.

MACRON VE LE PEN’İN “İKİSİNİN DE CANI CEHENNEME” Mİ?  MACRON VE LE PEN’İN “İKİSİNİN DE CANI CEHENNEME” Mİ? 

Borcunu kapat, indirimden yararlan

İndirim kampanyasından bütün borcunu kapatamayacak olanlar da yararlanabiliyor. Borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak koşuluyla yapılan peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabiliyor. Ayrıca arsa alıcılarına da peşin ödemede yüzde 10 indirim uygulanıyor.

toki

Kampanyadan kimler yararlanabilecek?

Kampanyadan yararlanmak isteyenler bugün içerisinde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bugünden sonra yapılacak borç kapatmalarında indirimden yararlanılamayacak. Başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü olunan aidat ve herhangi bir borcu olmayanlar başvuru yapabilecek.

TOKİ tarafından satışları 2020 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksidi en geç 2020 sonu itibarıyla başlamış olan alıcılar kampanyadan yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ve daha az olan projeler indirimden yararlanamayacak. Kampanyadan faydalanmak isteyenler için Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzaladıkları aracı bankalar konut kredisi kullandırabilecek.