Ortahisar Belediye Meclisinde konuşan CHP’li Meclis Üyesi Ömer Dayı, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın kendisini CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin’e şikayet ederek hakkında dava açacağını söylediğini ifade etti. Meclis Üyesi Dayı, “Beşirli Mahallesi’nde Kiler’in arkasında hayvan barınakları yapılmış koyulmuş. Bundan oradaki vatandaşlar başta olmak üzere iki muhtar rahatsız. Büyükşehir Belediyesine başvurdu.” ifadelerini kullandı.

Yol sorunlarına tepki gösteren Dayı, “Ulaştırma Bakanı Trabzonlu, Karayolları Genel Müdürü de Trabzonlu. Ancak maalesef ulaşım konusundaki sorunlar yollardır giderilmedir. Liman Kavşağı palyatif uygulamalarla gerçekleştirildi. Haçkalı Baba Hastanesi önünde de palyatif sorun çar. Bu konuların bu şehir adına ivedilikle çözüm bulmasını istirham ediyorum. Hemen hemen her gün Haçkalı Baba’da kaza oluyor. Limanın orada da aynı düzenleme yapılmış. Oradaki Işık’lar ikaz şeklinde yanıp sönüyor ama yayalar karşıya geçemiyor. Ben gördüm gözlemledim.” Şeklinde konuştu. 

Başkan Genç, “Çömlekçi’de yaya geçidi yok” diye konuştu. 

Dayı ise, “Çömlekçi’de yaya geçidi var. Çizgiler mevcut. Oradaki altgeçitte kullanılabilir durumda değil. Kavşak kapandığı için karşıya vatandaş geçemiyor.” İfadelerini kullandı. 

HODRİ MEYDAN

Altyapı konusunda da tepkilerini sürdüren Dayı, “Uzunsokak’ta 7-8 dükkanı kanalizasyon suyu basmış. Vatandaşa oraya araç gönderemediklerini ifade etmişler. Aynı sorunu Bekir Aktürk de yaşıyor. Alper bey sorun olduğunu ama müdahil olamadıklarını dike getirdiler. Zaman içinde müdahale edeceklerini söylediler. Mahallemdeki sorunları birçok kez dile getirdim. Şu an tüm şehirde. Sabahım 8.30’unda boru yüklü tır Cumhuriyet Caddesi’nde bekliyor. Bunu bu saatte buraya kim soktu dedin ses yok. Tır bu malzemeyi 8-9’dan sonra getiremez mi? Bu kadar plansız iş hayatımda görmedim. Ömer Dayı hakkında dava açacağım diyor. Bende buradan hodri meydan diyorum. Ben sorunları dile getirmeyeceksem oturduğum yerde oturmam. Beşirli’den Kalkınma’ya geçtin Uzunsokak’a geçtin atanmış adam beni susturacak. Hodri meydan diyorum. Bu kadar rezillik bu kadar kepazelik hayatımda görmedim. Her gün onlarca insan sular kesik diye arıyor.” Eleştirilerinde bulundu.