Artan enflasyon artışının ardından asgari ücret tartışmaları arttı. Temmuz ayından yapılacak zam için bir açıklama da TİSK'ten geldi.

Erdoğan ve bakanların "Vatandaşları enflasyona ezmeyeceğiz" açıklamasının ardından Temmuz ayında asgari ücrette ilave bir artış gündeme geldi. Bu noktada toplantı trafiği artarken, TİSK Başkanı Burak Akkol 3 gün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'i ziyaret etti.

TİSK bugün yaptığı açıklamada, "Asgari ücretin değerlendirilmesi için yapılacak toplantıda masada olacağız" dedi. Doların yükselişi, enflasyondaki artış, art arda gelen zamlar ve hayat pahalılığı vatandaşın satın alma gücünü düşürdü. Bu noktada devreye giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşlarımızı enflasyon altında ezmeyeceğiz. Üzerinde çalıştığımız uygulamaları Temmuz ayında duyuracağız" dedi. Gelişmelerin ardından gözler Temmuz ayında yapılması planlanan asgari ücret artırımına çevrildi. Bakanların ve kurumların görüşme trafiği de yoğunlaştı.

TİSK'TEN BAKAN BİLGİN'E ZİYARET

Bu kapsamda Türkiye İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, 3 gün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'i ziyaret etti. Toplantıda çalışma hayatına ilişkin konular değerlendirildi.

Dar gelirliye müjdeli haber! 7.200 TL'lik yardım... Dar gelirliye müjdeli haber! 7.200 TL'lik yardım...

BİZ DE MASADA DA OLACAĞIZ

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından asgari ücrete ilişkin yapılan son açıklamada, müzakerelere ilişkin bilgiler verildi. Metinde şu ifadeler yer aldı: "Tüm taraflar için çözüm olacak formüller için işbirliği yapmaya hazırız. Asgari ücreti değerlendirmek için bir toplantıda masada olacağız. Asgari ücretle ilgili olası her türlü değerlendirmeyi memnuniyetle karşılayacağız."

son-dakika-tisk-asgari-ucretin-15041469_9160_m