Nihat Özdemir'in istifasıyla boşalan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı için Servet Yardımcı, Göksel Gümüşdağ, Ahmet Ağaoğlu, Ahmet Nur Çebi ve Hamit Altıntop'un adı geçiyor.

Nihat Özdemir'in istifası ardından sular durulmuyor. Ancak TFF başkanlığı aday isimleri de medyanın gündeminde düşmüyor. 16-17 Haziran tarihlerinde olağanüstü seçim kararı alan Türkiye Futbol Fderasyonu'nda (TFF) kimin koltuğa oturacağı tartışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Vekaleten başkanlığı üstlenen Servet Yardımcı, Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi gibi isimlerin adı geçiyor.

TFF'ye yeni başkan olacak kişinin kulüpler ile özdeşleşmiş isimlerin olunması istenmiyor. Medyaya yansıyan Servet Yardımcı-Göksel Gümüşdağ kamplaşma iddiaları da rahatsızlık yaratıyor. Bir tarafın yönetime gelmesi halinde bugün de halihazırda yaşanan sorunların devam edeceği endişesi taşınıyor.

Monaco-Trabzonspor maçının ardından Monaco-Trabzonspor maçının ardından

Futbolculuk kariyerine dikkat çekilen kulis konuşmalarında "Hamit Altıntop'un uluslararası arenada da tanınmış olması, itibar görmesi önemli bir etken. Altıntop eski bir futbolcu olarak, yöneticilik yapan en kariyerli isimlerden. Daha önce yöneticilik yapan eski futbolcular gibi antrenörlük, menajerlik, sportif direktörlük ve yorumculuk gibi işlerle uğraşmadı. Daha çok para kazanabileceği seçenekler yerine kariyerini yöneticilik üzerine kurdu" deniyor.