İstanbul'da cadde üzerinde ters yönde ilerleyen İETT otobüsü, hastaneye gitmek isteyen kadın ve çocuğuna çarptı.

Sancaktepe'deki İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil girişinin önündeki sokakta, hastaneye girmek için bekleyen bir kadın ve küçük bir kız çocuğu, caddeyi geçerken ters yönde ilerleyen İETT otobüsü tarafından ezildi.

Metrelerce sürüklendi

Otobüsün çarptığı kadın kazadan sıyrıklarla kurtulurken, küçük kız da otobüsün etkisiyle 5 metre sürüklendi. Kazada yaralanan kız, çevredeki esnaf tarafından hastaneye kaldırıldı. Otobüs şoförüne olay yerindeki insanlar tepki gösterdi. Kazanın anı güvenlik kamerasına yansıdı.

ÖSYM'nin sitesi çöktü mü? Öğrenciler sonuçlarına ulaşamıyor ÖSYM'nin sitesi çöktü mü? Öğrenciler sonuçlarına ulaşamıyor

Esnaf küçük kıza yardım etti

Kazada, İETT otobüsü çarptığında yaralanan küçük kız, esnafa sarılarek hastaneye kaldırıldı. Dükkan sahipleri, ters yönde ilerleyen ve küçük kıza çarpan sürücüye tepki gösterdi. Kaza anını gören Dükkan Sahibi Mevlüt Kement, "Otobüs ters yönden geliyordu. Kız da burada annesinin karşısındaki caddede ve hastaneye geçerken bir otobüs tarafından vuruldu. Buradan bir arkadaşı onu hastaneye götürdü. Burası acil hastane girişi gibi değil. Burası tek yönlü bir cadde ama araçlar buraya park ediyor. Burada bir çözüm bulunması gerekiyor" dedi.