Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu iki askerimiz; Tankçı Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal'ın şehit olduğunu açıkladı.

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde indirimler başlıyor Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde indirimler başlıyor

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından üs bölgesinde açılan taciz ateşi sonucu yaralanan Tanker Yüklenicisi Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tanker Yüklenicisi Er Mert Otal'ın hastanede şehit olduğu açıkladı.

"YAPILAN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADILAR"

MSB'den yapılan açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde 26 Temmuz 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir üs bölgemize açılan taciz ateşi sonrasında kahraman silah arkadaşımız Tankçı Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.