Trabzon vatandaşına Irak ve Suriye’nin kuzeyinde terör odaklarına karşı operasyonlar gerçekleşti. Yapılan operasyonları ve HDP’nin tepkisini vatandaşa sorduk.

Elif Nur GÜMÜŞ - Nurullah CABRİ // Aynı anda Irak ve Suriye’nin kuzeyinde terör odaklarına operasyonlar yapıldı. Yapılan operasyonlara HDP’liler tepki göstermek için provokasyon girişiminde bulundu. Trabzon halkı Türk Silahlı kuvvetlerini destekleyerek “sonuna kadar askerimizin yanındayız, onlar sayesinde burada bu kadar rahat oturabiliyoruz. Allah onlardan razı olsun” dedi. Vatandaş Sultan Bektaş, “HDP’lilerin mecliste bile barındırmaları abes bir durum. Onlar proje insanı” ifadelerine yer verdi.

“ÜLKENİN GÜVENLİĞİ SINIRINDAN GEÇİYOR”

Amerika’nın dünyadaki bütün terörü desteklediğini öne süren Necmettin Yalçınkaya, “Ülkenin güvenliği sınırından geçiyor. Tabii ki destekliyoruz ordumuzun sonuna kadar arkasındayız inşallah terörün kökünü temizleyecekler. Terörün kökünü temizleyecekler. En büyük terör Amerika… 1950’lerde Amerika terör örgütleri kurdu. Dünyadaki bütün terörü Amerika destekliyor, aklınıza ne geliyorsa hepsinin Amerika destekliyor. Büyük terörizmi, işin kaynağındakileri kurutacağız. HDP’de onların taşeronu zaten. Ağababaları onları öyle yönlendiriyor onlarda kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorlar. Şöyle diyelim: kervan yürür…” dedi.

“HDP BİZE BİR ŞEY YAPAMAZ”

 Ahmet Aktürk, “Bizim yöneticilerimizden Allah razı olsun, gerekli olan her şeyi anında, zamanında yaptı. HDP’nin işi operasyonlara karşı çıkmak zaten onun başka ne görevi var.” derken vatandaş Ömer Huzur, “Operasyonları destekliyoruz ama teröristleri istemiyoruz. İstanbul’da gördük alınan canları, inşallah böyle olaylar bir daha olmaz. HDP bize bir şey yapamaz kendi kendine yapar artık onlar düşünsün…” dedi.

“VATAN HAİNLERİNİN TÜRKİYE’DE YERİ YOK”

Vatandaş İsmet Kasap, Operasyonları desteklediğini ve yapılan operasyonların Türkiye için yapıldığını vurgularken “karadan da askeri bir harekatın yapılması lazım sınırımıza gelmiş dayanmışlar…” önerisinde bulundu. “Vatan hainlerinin Türkiye’de yeri yok” diyen Suat Yıldız, “Vursunlar o domuzları, Atom bombası atsınlar onlara, onları başı kurtarmaz vatan hainlerinin Türkiye’de yeri yok. Onlar vatan haini, ama bu Türkiye’nin suçu, Cumhurbaşkanının suçu, halkın suçu… Tek tek assalar öyle bir şey olmaz Türkiye’de” şeklinde konuştu.

“HDP, PKK PARTİSİ MİDİR? NE OLDUĞU BELLİ DEĞİL”

Parti sistemini eleştiren Coşkun Bıçakçı, “Doğru yapıyorlar, vursun temizlesinler. Amerika’nın ağzıyla iş yapmasınlar. Bizim vatandaşlarımızı öldürüyorlar. Çoktan operasyonların yapılması lazımdı. Onları Amerika destekliyor, orayı temizlemeleri lazım. En iyisini yaptılar. Partilerden de ben bir şey anlamadım. HDP, PKK partisi midir? Ne olduğu belli değil.” dedi. Hasan Yılmaz ise “Halk olarak destekliyoruz, yapılan doğrudur. Her zaman devletimizin, hükümetimizin yanındayız. Yalnız HDP kapatılsın. Orayı bombalıyorlar HDP destek alıyor. HDP’nin kapatılması lazım. Şuanda operasyonlara karşı çıkıyorlar. Operasyon dursun diye yardım talep ediyorlar.” değerlendirmelerinde bulundu.

“OPERASYONLAR YAPILMASA BU KADAR RAHAT OTURAMAZDIK”

Vatandaşın huzurunu operasyonlara borçlu olduğunu söyleyen Ali Güven, “Devletimizin vatanımız için yapmış olduğu her türlü düşmana karşı tedbirlerini desteklememek mümkün mü? Allah devletimize ve devletimizi idare edenlere güç versin. Cenabıhak bütün düşmanlarımızı da kahretsin. Eğer orada o operasyonlar yapılmasa biz burada bu kadar rahat oturabilir miyiz? Bunu desteklememek vatan hainliği olsa gerek. HDP’nin operasyonlara karşı çıkması gayet makul, onlardan başka ne bekleyebiliriz ki… Onların vatan derdi yok, onların devletle ilgili bir kaygıları yok. Onlar içten yıkmak için uğraşıyorlar, Allah onlara fırsat vermesin. Şuanda devletimizin gücü sadece bizi temsil etmiyor, bütün insanlığı ediyor. Nerede bir mazlum varsa ona yetişmeye çalışıyoruz. Onun yüzden sadece memleketimiz için düşünmüyorum ben, bütün insanlık için… Terör her yerde can acıtıyor ama biri bundan nemalandığı için gayet rahatlar.” şeklinde konuştu.

Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek! Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek!

“MECLİSTE BARINDIRMALARI ABES”

“Her şey vatanımız için” diyen Sultan Bektaş, “Yapmamız gereken operasyonlar… Destekliyorum. Cani gönülden destekliyorum, her şey vatanımız milletimiz için. Bu konuda sınır ötesi teskere vermeyenlerin bu milleti iyi tanıması, görmesi, benimsemesi lazım. HDP’lilerin mecliste bile barındırmaları abes bir durum. Senin benim vergilerimden maaş ve parti yardımları alıyorlar. Bunların hepsinin kesilmesi lazım aslında. Bu Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmayan bir durum. Onlar proje insanı, onlar verilen görevi yerinin getiriyor. Onlara Milletvekili denilmez. Mecliste barınmalarını kınıyorum.” dedi.