Trabzonspor'un yeni transferi Mısırlı oyuncu Mahmoud Trézéguet Slovenya kampında basınla bir araya geldi.  Açıklamalarda bulunan Terezeguet, basından gelen soruları cevapladı. Trezeguet: "Böyle bir kulüpte olmaktan dolayı çok mutlu ve çok heyecanlıyım. Önümüzde büyük hedefler var. Ben de büyük hedeflere oynayan ve her zaman en iyisini hedefleyen takımda olduğum için çok mutluyum. İlk hedef Süper Kupa ve sonrasında Şampiyonlar Ligi... İnanılmaz kutlamalar oldu gerçekten. Ben de hepsini izledim. Hatta izlerken 'Ben de bu harika kulüpte keşke oynayabilsem.' diye düşünmüştüm içimden."

1-21

Trezeguet sözlerinin devamında, "Daha önce Trabzonspor'a karşı 5 maç oynadım, 4 gol ve 4 asistim var. İnşallah bundan sonra gollerimi Trabzonspor için atacağım. Birçok takımdan teklif aldım. Ama Trabzonspor Başkanı ve teknik direktörünün beni araması önemliydi. Abdullah Avcı'nın benimle konuşma şekli mükemmeldi. Çok iyi bir insan." ifadelerini kullandı.

1SNR5382

Trezeguet'in başlıca açıklamaları şu şekilde:

"Bu harika kulüpte olmaktan dolayı çok mutluyum. Buraya geldiğim ilk andan itibaren hocalarımız, oyuncular, çalışanlar ve taraftarlar çok iyi karşıladı. Umuyorum bana gösterdikleri bu sevgiye onları mutlu ederek karşılık verebilirim. Edin'i uzun süredir tanıyorum zaten. Harika bir insan, oyuncu olduğunu biliyorum. Takımda herkes tabii ki birbirine yardımcı olacak ama bölgelerimiz dolayısıyla Edin ile biz birbirimize daha fazla yardımcı olacağız. İnşallah hep birlikte takımın başarısına onunla katkı sunacağız" diye konuştu. Yaz boyunca fizik olarak her zaman hazır durumda tutmaya çalıştım. Buraya geldiğimde kendi fiziksel hazırlığım yüzde 80 veya 90 olarak nitelendirsek bile burada yapacağımız çalışmalardan sonra yüzde 100’ü de aşarak takıma katkıda bulunmaya çalışacağım. Umarım sezon boyuna da böyle olacak" diyerek yanıtladı.

Yeni sezondaki hedefleri

Erdal Hoş'tan flaş açıklama! Antalyaspor maçı önemli olmamalı... Erdal Hoş'tan flaş açıklama! Antalyaspor maçı önemli olmamalı...

Kendisini geçmişe takılıp kalmayan ve her zaman daha iyisini hedefleyen birisi olarak tanımlayan Trezeguet, "Dünü düşünmem, dünden ne yaptıysam geride kalmıştır. Benim için yeni hedef yeni gün ve gelecektir. Bu sezon dahi hedeflere vardığımızda bunları unutup yeni sezonda yeni hedeflere ulaşmaya çalışacağım. Öncelikle böyle bir kulüpte olmaktan dolayı çok mutlu ve heyecanlıyım. Önümüzde büyük hedefler var. Ben de büyük hedefleri oynayan, her zaman yarıştığı, mücadele ettiği alanda şampiyon olmayı, en iyisini hedefleyen bir takımda olmaktan dolayı çok mutluyum. Önümüzdeki ilk hedef Süper Kupa. Ondan sonra Şampiyonlar Ligi ön elemesi var. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek bir takımda olmak benim için özel, harika duygu. Bugüne kadar kariyerimde hedeflediğim çoğu şeyi başarabildim. Premier Lig'de, Dünya Kupası'nda çok önemli takımlarda, önemli liglerde oynadım. Ama Şampiyonlar Ligi uzun zamandır hayalini kurduğum ve içinde bulunmak istediğim ortam. Benim için takımla beraber Şampiyonlar Ligi'nde olmak çok özel bir duygu. Umarım bunu birlikte gerçekleştireceğiz ve sezon sonunda inşallah yine ligde şampiyon olacağız. Trabzonspor'un oyuncusu olduğum için değil, Trabzonspor taraftarıyla, hocalarıyla, oyuncularıyla, hep birlikte orada olmayı hak ettiği için bunu söylüyorum. Umuyorum biz de onları mutlu ederek tekrar şampiyon olup hak ettikleri Şampiyonlar Ligi'ni onlara armağan edebiliriz."

Transfer süreci

"Buraya transferim gerçekleşmeden önce diğer kulüplerin de bana ilgisi vardı. Benimle konuşmalar vardı. Ancak hem başkanımızla hem de hocamızla yaptığımız görüşmelerden sonra zaten burada oynamak istediğime karar vermiştim. Çünkü hocamız gerçekten çok iyi bir insan. Yaptığımız görüşmelerde de bana kendi planlarından bahsetti. Futbola dair görüşlerinden bahsetti. Ama beni etkileyen şeylerden bir tanesi de sadece futbol değil hayat konusunda da bizimle beraber olacağını göstermesiydi. Bu, benim için önemli bir şey. Çünkü gittiğim her kulüpte ben oynamak ve kulübüme yardımcı olmak isteyen bir oyuncuyum. 4 aylık Başakşehir tecrübesinde de daha önce oynadığım zamanlarda da kendisini yakından takip ediyordum. Çok iyi ve harika bir oyuncu. Gelecekte oynayacağı kulüpte O'na da bol şans diliyorum. Umuyorum ben de onun kadar başarılı olabilirim ve takımıma yardımcı olabilirim. Gerçekten hepsi inanılmaz kutlamalardı. Ben de hepsini izledim. Hatta izlerken 'keşke ben de bu harika kulüpte oynayabilsem' diye içimden geçirmiştim. Ama bahsettiğimiz gibi henüz sezon başındayız ve geçmişte olan başarılar artık geçmişte kaldı. İnşallah önümüzdeki sezon sonunda artık konuşma ve iş faslını bitirip tekrar buluştuğumuzda bugünü tekrar hatırlayabiliriz. Çünkü artık iş yapma zamanı. Çünkü yeterince anlattık. Artık sahaya çıkıp o taraftara o mutluluğu yaşatabilme zamanı.  Trabzonspor’un stadı harika bir stadyum. Trabzonspor taraftarına karşı o statta daha önce oynamıştım zaten. İlginç bir de anım var Trabzonspor'a karşı. Toplamda 5 maç oynadım, 4 gol attım, 4 asist yaptım ama artık inşallah hep beraber olacağız. Artık beraber kazanacağız, kaybetsek de beraber kaybedeceğiz. Hepsi taraftarın desteği ile olacak. Umuyorum beraber güzel bir sezon geçireceğiz."

Lakabı ve en güzel golü

"Trabzonspor'un oyuncusuyum, onları çok fazla kızdırmadan ifade edeyim, Trabzonspor'a karşı attığım belki de en güzel gol ayağımın dışıyla sağ taraftan attığım goldü ama Türkiye'de attığım en güzel gol, Kasımpaşa formasıyla Kasımpaşa'nın stadında Beşiktaş'a karşı attığım goldü. 9 yaşında Mısır'da altyapıda forma giyerken o zamanlar santrfor pozisyonunda oynuyordum. O dönemin ünlü oyuncularından Trezeguet de çok gol atıyordu. Hocamız benim çok gol attığım dönemden sonra takım arkadaşlarıma 'bakın o da Trezeguet'ye benziyor' demişti. Çünkü saç traşım da O'na benzerdi, O'nun gibi kesiyordum. Trezeguet ismi öyle kaldı. Bugüne kadar da ismim değişip Trezeguet oldu."