T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Hasan SUVER, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’yı makamında ziyaret etti.
Ziyarette Bakan Yardımcısı Hasan SUVER’e, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Hacı Abdullah UÇAN, İl Müdürü Uğur KORKMAZ, Yatırım ve Proje Daire Başkanı Erbülent FİLTEKİN, Çevre Ajansı Başkanı Hasan BEBEK, İl Müdür Yardımcısı Fevzi YILMAZ eşlik etti. Ziyarette; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cemil RAKICI, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Bünyamin ER ve Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Coşkun ERÜZ de hazır bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Bakan Yardımcısı Hasan SUVER, Trabzon’un kırsal kesimlerindeki iklim değişikliği, çevre bilinci ve birçok konuda gerçekleştirilecek akademik çalışmalar için saha oluşturmak istediklerini dile getirdi. Bu konuda geliştirilecek iş birliği için Üniversitemiz adına kendilerine destek olunmasını istedi. Ziyarette ayrıca Ar-Ge Merkezi, TÜBİTAK araştırmaları, iklim değişikliği, geri dönüşüm, deprem ve sel ana başlıkları çerçevesinde, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

KTÜ'de çalıştayın konusu Zifin çiçeği! KTÜ'de çalıştayın konusu Zifin çiçeği!

Ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

WhatsApp Image 2022-08-27 at 10.00.33WhatsApp Image 2022-08-27 at 10.00.34