Şampiyonluğun büyüsü çok güzel. Dile kolay yıllarca süren özlemin ardından gelen mutluluk. Sadece şampiyonluk değil, sonrasında Dünya’nın hayran kaldığı güzel görüntüler de yaşatılıyor.

Şampiyonluk mutluluğunun yanında ‘Bize her yer Trabzon’ sözünün slogan değil, bir gerçeklilik olduğunu da gösteriyor. Dünya’nın her yerinden şampiyonluk maçına koşup gelenler, Trabzon’dan yansıyan sevinç gösterileri, bir çok şampiyon takıma da ilham olmuş gibi bir çok ülkede şampiyonluk sonrası taraftar sahayı bayram yerine çeviriyor.

Trabzonspor şampiyon olursa, kutlaması ile de unutulmaz olur. Bunu herkes gördü. Daha haftalar var ve bir de kupa daha var hedefinde.

Gerçekten Trabzonspor için unutulmaz bir sezon yaşanıyor. Bir dönem yaşanan duraksama da sosyal medyada ‘kötülük salgını’ yaşatanlar bu sevinç fırtınasında kaybolup gitti, gördüğüm kadarıyla.

Evet, bu şampiyonluk çok özel ve önemli. Çünkü yeni bir tarih yazılıyor. Bu kupanın ne kadar önemli olduğunu, gelecek yıllarda daha iyi anlaşılacak.

Tabi ki başta Abdullah hoca ve oyuncular, Başkan Ağaoğlu ve yönetim kadar ilk günden son ana kadar takıma inanan taraftar ve camia bu başarıda önemli pay sahibi.

Teknik Direktör Abdullah Avcı, Antalya maçı sonrasında mesajlarında ‘şampiyonluk bir son değil, yeni zaferler için bir başlangıç’ demesi aslında daha büyük mutluluklar için planlamasını hazırladığını da gösteriyor.

Belki de bu coşku, Dünya’yı hayran bırakan görüntüler, güçlü kadro ve yapılanma, Trabzonsporlu camianın kulübün tam anlamıyla yanında olduğu bu dönem rakipleri korkutuyor. Söylemlere bakınca Trabzon korkusunun ne kadar fazla olduğunu görüyorsunuz. Ancak bir dev uyandı ve korkunun ecele faydası yok. Yeni şampiyonluklar, Avrupa’da yeni zaferler ve kupalar.

Trabzon için bir şampiyonluktan fazlası olan bu kupa ile mutlu bir geleceğe dümen kırıyor.

Böyle inanmaya, böyle sahiplenmeye devam.

Çünkü biz birlikte güçlüyüz.

Böylesi mutlu tabloda yedek ağırlıklı kadro ile çıkılan Hatay maçını yorumlanır mı, dersiniz?

Bence şampiyon olmanın tadını çıkartmak daha güzel. Kupayı da unutmadan.

Çünkü tarihi yeniden çifte kupa ile yazmak istiyoruz.

Trabzon’a bu yakışır.