Giresun Üniversitesinde hocasının istemediği olayı tez konusu yapan iletişim öğrencisi okuldan uzaklaştırıldı.

GİRESUN Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencisi Nusretullah Torpi üçüncü sınıf haber uygulamaları dersinde hocasının istediğini değil kendi öngördüğü haberi tez olarak değerlendirince intihal suçlamasıyla bir yarıyıl okuldan uzaklaştırma cezası aldı. Ancak okuldan uzaklaştırma cezasının altında yatan gerçek nedenin, 78 yaşında Kuran öğrenmek için 3 kilometrelik yokuşu kat edip, kursa yürüme gidip gelen 10 torun sahibi Huriye Çayan’nın haberi olduğu ileri sürüldü. 

80’LİK NİNE YERİNE KEDİ VE KÖPEKLERİ TEZ KONUSU YAP

Edinilen bilgilere göre İletişim Öğrencisi Torpi, ilginç bulduğu konuyu uygulama dersi vizesi olarak hazırlayıp Bölüm Başkanı Barış Yetkim’le konuştu. Ancak Doç. Dr. Yetkim’in “Bırak şimdi 80’lik kadını. Onu yapacağına şu kapıda sevimli kediler ve köpekler var. Onların hikayesini hazırla.” dediği iddia edildi. Torpi ise fikrinden vazgeçmeyerek Huriye ninenin Kuran öğrenme azmini haberleştirdi.

SÖZ DİNLEMEYEN GAZETECİ ADAYINA UZAKLAŞTIRMA

Torpi’yi dersinden geçirmeyen Doç. Dr. Yetkim bununla yetinmeyerek aynı konuda daha önceleri bir başka öğrencinin haber hazırladığını gerekçe göstererek haberin intihal edildiğini ileri sürdü. Öğrencisini disipline sevk etti. Soruşturmayı İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Cem Ferudunoğlu yürüttü. Yarın dönemlik ders için Ferudunoğlu ise öğrenci Torpi’ye okuldan tam altı ay uzaklaştırma cezası verdi. n HABERi 6’DA

DEVA Partisi Kadınları Trabzon’da DEVA Partisi Kadınları Trabzon’da

GİRESUN Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencisi Nusretullah Torpi üçüncü sınıf haber uygulamaları dersinde hocasının istediğini değil kendi öngördüğü haberi tez olarak değerlendirince intihal suçlamasıyla bir yarıyıl okuldan uzaklaştırma cezası aldı. Ancak okuldan uzaklaştırma cezasının altında yatan gerçek nedenin, 78 yaşında Kuran öğrenmek için 3 kilometrelik yokuşu kat edip, kursa yürüme gidip gelen 10 torun sahibi Huriye Çayan’nın haberi olduğu ileri sürüldü. Edinilen bilgilere göre İletişim Öğrencisi Torpi, ilginç bulduğu konuyu uygulama dersi vizesi olarak hazırlayıp Bölüm Başkanı Barış Yetkim’le konuştu. Ancak Doç. Dr. Yetkim’in “Bırak şimdi 80’lik kadını. Onu yapacağına şu kapıda sevimli kediler ve köpekler var. Onların hikayesini hazırla.” dediği iddia edildi. Torpi ise fikrinden vazgeçmeyerek Huriye ninenin Kuran öğrenme azmini haberleştirdi. Torpi’yi dersinden geçirmeyen Doç. Dr. Yetkim bununla yetinmeyerek aynı konuda daha önceleri bir başka öğrencinin haber hazırladığını gerekçe göstererek haberin intihal edildiğini ileri sürdü. Öğrencisini disipline sevk etti. Soruşturmayı İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Cem Ferudunoğlu yürüttü. Yarın dönemlik ders için Ferudunoğlu ise öğrenci Torpi’ye okuldan tam altı ay uzaklaştırma cezası verdi. Yani Torpi’ye bir dönem uzaklaştırma cezası verildi. Tirebolu İletişim Fakültesinde gazetecilere derslerin böyle uygulandığı ifade edildi. Öte yandan öğrenci Torpi’nin vize konusu yaptığı Huriye Çayan’ın haberini İHA 21 Ekim 2021 Tarihinde servis yapmış ve haber bölge basınında yer almıştı.