Suudi Arabistan Türkiye'nin de için olduğu 16 ülkeye seyahat yasağı getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Orta Doğu'daki diplomatik girişimleri sonucu Suudi Arabistan başta olmak üzere Körfez ülkeleri ile gerginlikler giderilip tekrar dosthane seviyeye çekilmişti. Bu girişimler sonrası Arap tursitlerin uğrak merkezi olan Türkiye'ye tekrardan araplar gelmeye başladı. En çok da Suudilerin Türkiye'ye gelmesi bekleniyordu. Çünkü Cemal Kaşıkcı olayı nedeniyle ülkeler arası karşılıklı kısıtlamalar bulunuyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmeleri sonrası Suudi Arabistan kısıtlamayı kaldırmıştı. Ancak bugün yabancı bir haber sitesinde çıkan haber şok etkisi yarattı.

khaleejtimes'ın haberine göre Suudi Arabistan içinde Türkiye'nin de bulunduğu 16 ülkeye seyahat kısıtlaması getirdi. Pasaportlar Genel Müdürlüğü (Cawazat) Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan'ın bu ülkelerdeki Covid-19 vakaları nedeniyle 16 ülke vatandaşlarına yeni seyahat yasağı ilan ettiğini söyledi.

Liste şu şekilde: Lübnan, Suriye, Türkiye, İran, Afganistan, Hindistan, Yemen, Somali, Etiyopya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Libya, Endonezya, Vietnam, Ermenistan, Beyaz Rusya ve Venezuela.

Sokak ortasında sevgilisinin boğazını kesti! İşte o anlar Sokak ortasında sevgilisinin boğazını kesti! İşte o anlar

Suudi Gazetesi'nin haberine göre, Pasaportlar Genel Müdürlüğü (Cawazat), Arap olmayan ülkelere seyahat etmek isteyen Suudilerin pasaportunun geçerlilik süresinin altı aydan fazla olması gerektiğini vurguladı.