Akçaabat’ta ilçenin ve şehrin en kalabalık ayı olan temmuzda ve Kurban Bayramı öncesinde yolların alt üst edilmesine tepkiler sürüyor.

Akçaabat'ta Hasretle Beklenen Festival Coşkulu başladı Akçaabat'ta Hasretle Beklenen Festival Coşkulu başladı

Trabzon Akçaabat'ta yolların alt üst edilmesine vatandaşlardan tepkiler devam ediyor. Doğal gaz ve yağmur suyu hattı çalışmaları nedeniyle İnönü Caddesi, Helim Topal Sokağı, sahil yolu başta olmak üzere birçok caddede başlatılan çalışmalar durdu. Trafiğin kilitlenmesine de neden olan çalışmalar nedeniyle özellikle Kireçhane’den Yaylacık’a giden vatandaşlar, araçlarının alt kısımlarına zarar veriyorlar.

Akçaabat'ta vatandaş duruma tepkili

Akçaabat Belediyesine tepkiler artarken ilçede “Survivor Akçaabat” yakıştırmaları başladı. Akça TV’nin Akçaabat Belediyesi görevlilerinden edindiği bilgilere göre ise yolların Trabzon Büyükşehir Belediyesinden “gelmeyen asfalt” nedeniyle bozuk olarak bırakıldı. Asfaltın dökülmesi için aracın da beklendiği ifade edilirken gerçek kamuoyuna açıklanıp herhangi bir özür dilenmiyor. Vatandaşlar ise bu durumun bir koordinasyonsuzluktan meydana geldiği konusundaki gerçeği net bir şekilde anlıyor. Akçaabat Belediyesinin resmî olmayan ağızla topu Trabzon Büyükşehir Belediyesine atması ise Akça TV’nin manşetinde hicivli bir şekilde ele alındı.

Akça TV | Akçaabat Haber