İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, yeni Sürmene Emniyet Müdürlüğünü sosyal medya hesabından paylaşarak, “Sürmene'ye ve hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu da Sürmene’de yapımı tamamlanan modern Sürmene Emniyet Müdürlüğü binasını ziyaret etti. Ustaoğlu, yapımda emeği geçen Bakan Soylu’ya, Trabzon milletvekillerine, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün’e ve AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Azizoğlu’na teşekkür etti.  

Trabzon’un Sürmene ilçesine yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü binası kazandırıldı. Yeni binayı sosyal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Trabzon Sürmene'ye, Yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü Binamız. #YakıştıMıYakıştı Sürmene'ye ve hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun.” paylaşımında bulundu. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu da Sürmene’de yapımı tamamlanan modern Sürmene Emniyet Müdürlüğü binasını ziyaret etti. Vali Ustaoğlu’na Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün ile AK Parti Sürmene İlçe Başkanı Hüseyin Azizoğlu eşlik etti. Vali Ustaoğlu Sürmene’ye kazandırılan Emniyet Müdürlüğü binasına hayran olduğunu ifade ederek, yapımda emeği geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Trabzon milletvekillerine, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün’e ve AK Parti Sürmene İlçe Başkanı Hüseyin Azizoğlu’na teşekkür etti.

ARSA’YI SÜRMENE BELEDİYESİ VERDİ

Trabzon Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün'ün girişimleri ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tensipleri ile Sürmene Adliye binası yanına yeni modern Emniyet Müdürlüğü binası yapıldı.  Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Emniyet Müdürlüğü için Yeni Adliye Binası yanında Emniyet Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanlığına 1170 metrekare arsa verdi. Sürmene'ye yapılan yeni modern emniyet binasından sonra şehir merkezindeki eski emniyet binası yıkılacak ve arsası Sürmene Belediyesinin olacak. Yıkılan emniyet binasının yanındaki Orman İşletme Müdürlüğü ve arkasındaki boş arsa da Sürmene Belediyesi tarafından alınarak Sürmene'ye muhteşem bir alan kazandırılmış olacak. Sürmene Belediyesinin yapmış olduğu modern projede ise Sürmene’nin 100 yıllık otopark ihtiyacını karşılamak için ikinci adım atılacak. Sürmene'ye 600 araçlık modern kapalı otopark kazandırılacak.