Amerikalı Youtuber, Trabzon'daki köylülerle konuşunca şaştı kaldı Amerikalı Youtuber, Trabzon'daki köylülerle konuşunca şaştı kaldı

Türk Silahlı Kuvvetleri, İstiklal Caddesi saldırısının talimatının geldiği Suriye'nin kuzeyine yönelik operasyon gerçekleştirdi. TSK, Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde yuvalanan, terör örgütü YPG/ PKK'ya ait mevzileri havadan ateş altına aldı. 89 hedef imha edilirken aralarında terör örgütü yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

Yaşanan gelişme Tüm dünyada olduğu gibi Trabzon’da da yankı uyandırdı. AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Hesap soruluyor! Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere hava harekâtı düzenlendi.” açıklamasında bulundu. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de, “Aziz Türk Milletinin duası sizlerle…  Bir gece ansızın geleceğiz dedik ve geldik. Rabbim yiğitlerimizi korusun, her daim muzaffer eylesin.” ifadelerine yer verdi.