Süper Lig'de mücadele eden dört büyük takım Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un toplam zararları açıklandı.

Türk futbolunda "dört büyükler" olarak adlandırılan Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın geçtiğimiz sezonki zararları belli oldu. Dört kulüp tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan bildirimlere göre, en fazla zarar açıklayan kulüp, 716,8 milyon lirayla Beşiktaş oldu.

Trabzonspor Kopenhag maçı biletleri satışa çıktı! İşte fiyatlar...

Siyah-beyazlı kulübü 377,5 milyon liralık zararla Galatasaray takip ediyor. Trabzonspor, geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlasa da 335,2 milyon liralık zarar açıkladı. Fenerbahçe’nin zarar hanesinde ise 295,4 milyon lira bulunuyor.

0x0-super-ligde-sampiyonluk-yarisi-alev-aldi-iste-besiktas-fenerbahce-galatasaray-ve-trabzonsporun-kalan-maclari-1617997398992

Söz konusu dört kulüp/şirket, mali tablolarında yıllık gelir hanelerine kendi iştiraklerinden (Dernek ya da bağlı şirketler) çeşitli miktarlarda faiz geliri kaydetse de bağımsız denetçi raporlarında, bu gelirin tahsil edilmediği ve tahsile dair kanaat oluşmadığı belirtiliyor. Şirketlerin, kendi iştiraklerine tahakkuk ettirdikleri faiz miktarları şöyle:

Fenerbahçe, kulüp derneğine 540,1 milyon lira

Ümraniyesporlu oyuncudan Trabzonspor itirafı! Ümraniyesporlu oyuncudan Trabzonspor itirafı!

Galatasaray, kulüp derneğine 381,4 milyon lira

Beşiktaş, kulüp derneğine 309,1 milyon lira

Trabzonspor, Futbol AŞ’ye 203,1 milyon lira

Bu veriler ışığında Beşiktaş’ın 1 milyar 25 milyon lira, Fenerbahçe’nin 838,5 milyon lira, Galatasaray’ın 758,9 milyon lira, Trabzonspor’un da 538,3 milyon liralık dönemsel zararı ortaya çıkıyor.

TRABZONSPOR, FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ KOÇ’A İŞTE BÖYLE TARİHİ CEVAP VERDİ (2)

En borçlu kulüp Fenerbahçe

Dört kulübün dernek hesabı/borcu hariç borsaya açık şirketlerinin toplam borcu 16,27 milyar liraya ulaştı. En borçlu kulüp 4,91 milyar lirayla Fenerbahçe olurken, Beşiktaş 4,78 milyar lirayla ikinci sırada bulunuyor. Galatasaray’ın borç hanesinde 4,18 milyar lira, Trabzonspor’un yükümlülüğündeyse 2,4 milyar lira mevcut.