Yüzlerce çocuğun sünnet edildiği toplu sünnet töreninde ilginç görüntüler ortaya çıktı. Sünnetten kaçan bir çocuk ailesini peşine kattı.

Şanlıurfa'da her yıl geleneksel olarak hayırsever bir işadamı tarafından düzenlenen toplu sünnet töreniyle bu yıl yüzlerce çocuk sünnet edildi. Sünnet kuyruğunda olan bir çocuğun salondan kaçışı, törende renkli anlara sahne oldu. O anlar amatör bir cep telefonu kamerasına yansırken, yakınları sünnetten kaçan çocuğu yakalamak için harekete geçti.

Kayıt parasına taviz yok! MEB net açıkladı Kayıt parasına taviz yok! MEB net açıkladı

Sünnet olmamak için törenden kaçan çocuk, törenin yapıldığı taziye evinin önünde dakikalarca koştu. Ailesi ve diğer yakınları tarafından uzun süre kovalanan çocuğun, sünnet olmamak için törenden kaçması, amatör kameraya saniye saniye yansıdı. O anlarda çocuğun kendisini yakalamaya çalışan akrabalarının halleri gülümsetti.

Töreni düzenleyen Abdulkadir Karakuş, 10 yıldır geleneksel olarak sünnet töreni düzenlediklerini belirtti. Yüzlerce çocuğu sünnet ettirerek ailelerini mutlu ettiklerini belirten Karakuş, ailelerin hayırsever iş adamına teşekkür ettiğini söyledi.