Türk izleyicilerin sesini bildiği ve ezberlediği Sungun Babacan hayatını kaybetti. İşte insanların aradığı Sungun Babacan Kimdir ? detaylar haberimizde...

Sungun Babacan 5 Ekim 1958 yılında Ankara'da dünyaya gözlerini açtı. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Meslek yaşamına TRT'de seslendirme yaparak başlayan Sungun Babacan, 1980'li yılların ortalarında TRT'de Cumartesiden Cumartesiye adlı programın sunuculuğunu yaptı.

sungun babacan kimdir 2 (3)

Birçok sinema filmi ve dizide ünlü oyuncuların seslendirmesini yapan Sungun Babacan, uzun yıllar çeviri ve seslendirme yönetmenliği de icra etti. İki büyük kuruluşun kurumsal sesi olan Babacan, aynı zamanda Riot Games'in yayıncılığını ve yapımcılığını üstlendiği League of Legends adlı oyunda Lucian isimli şampiyonu seslendirdi. Evim Şahane ev Güle Güle Oturun programında dış ses oldu. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde dublaj konusunda dersler verdi.

sungun babacan kimdir 2 (2)

KPSS soruşturmasında yeni gelişme! Ekip kuruldu KPSS soruşturmasında yeni gelişme! Ekip kuruldu

Sungun Babacan seslendirdiği Karakterler

Christian Bale / Batman Begins,   Christopher Reeve / Superman,   Tom Hanks / Forrest Gump,  Tom Cruise / Mission: Impossible   John Travolta / Pulp Fiction SUNGUN BABACAN EVLİ Mİ?  Sungun Babacan'ın 1982 yılında Meral Erbil ile evliliği boşanma ile sonuçlandı. 27 Haziran 2008'de Damla Özüduru ile evlendi. SUNGUN BABACAN HAYATINI NEDEN KAYBETTİ  Sungun Babacan  63 yaşında hayatını kaybetti.  Sungun Babacan'ın uzun zamandır hastanede tedavi altında olduğu öğrenildi.

sungun babacan kimdir 2 (3)

Seslendirmeci Sungun Babacan Ne zaman öldü

Usta seslendirmeci Sungun Babacan hayatını kaybetti. Birçok aktöre sesiyle hayat veren Sungun Babacan kaç yaşında öldü? Ayrıca programlarda ve reklam filmlerinde de çok sayıda seslendirme yapmıştır. Peki, Sungun Babacan kaç yaşındaydı?