Memleket Partisi Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce ‘nin İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu hedef alan açıklamaları gerçeği yansıtmamakla bereber kabul edilemez bir söylemdir.

Son dönemde kamuoyunda gündem olmak isteyen siyasilerin tercih ettiği bir yönteme Sayın İnce’de başvurmuş ancak oda diğer siyasiler gibi hüsrana uğrayacak, halkımızın bağrına bastığı, Cumhuriyet tarihinin en başarılı İçişleri Bakanı olan Sayın Süleyman Soylu Bakanımızın başarısına gölge düşermelerine müsade etmeyeceğiz.

Sayın İnce, İlçemize gelmişsiniz, öncelikle olarak hoş geldiniz. Ama isterdik ki şehri emin olarak bizi arasaydınız, iyi niyetli olmak şartı ile size her istediğiniz bilgiyi verirdik. Ama gördük ki maalesef ülkemizdeki muhalefet anlayışının bir eseri olarak sizde yanlış yönlendirilmişsiniz.

Sayın İnce; ve kıymetli hemşehrilerim. Çubuklu mahallesinde meydana gelen afet sonrası devletimiz tüm imkanlarını seferber etmiştir.

Bu bağlamda;

7 Ekim 2020’de Valimiz İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu, Arsin Belediye Başkanı olarak ben ve AFAD yetkilileri ile birlikte Çubuklu Mahallemizde ikamet eden vatandaşlarımızı ziyaret ederek afetin boyutlarını bizzat yerinde tespit etmiş ve ilgili kurumlara bilgilendirme yapmıştır.

7 Ocak 2021’de Trabzon Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu hanımla birlikte afetten etkilenen Çubuklu mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarımızın taleplerini ilgili kurumlara iletmiştir.

6 Ağustos 2021’de Çevre Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Ak Parti İl Başkanımız Dr Sezgin Mumucu ile birlikte afetten etkilenen Çubuklu mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalarını sürdürmüştür.

Bununla beraber Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 15 Mart 2021 yılında ‘Çubuklu Mahallesi Jeolojik Etüt Raporu’ düzenlenmiştir. Etüt raporunun tamamlanması zaman aldığından nihai rapor 21 Mayıs 2021’de sonuçlanmıştır. Bu rapora istinaden 16 binada 20 konutun heyelan etkisi altında kaldığı ve Afete Maruz Bölge ilan edildiği açıkça yazılmıştır. Rapor sonrası Arsin Belediyesi ekiplerimizce belirlenen acil öncelikli yıkılması gereken yapılar mühürlenerek binalar boşaltılmıştır.
Çubuklu mahallesinde ikamet eden vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Arsin Kaymakamlığı ve Arsin Belediyesi özverili bir çalışma gerçekleştirmiştir. Bu çalışmalar sonucu TOKİ ile görüşmeler devam etmekte, afete maruz kalan Çubuklu mahallesinde mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmalar tüm hızıyla sürmektedir.
 
Devletimiz Ak Parti iktidarında hiç bir vatandaşını mağdur etmemiştir. Aksine yaşanan her afet sonrası en hızlı bir şekilde vatandaşın ayağına gidilmiş, derdine derman olmak İçin her türlü imkanlar seferber edilmiştir. Sayın İçişleri Bakanımız da göreve geldiğinden beri nerde bir afet, sel, deprem, yangın olmuşsa sarı çizmelerini giymiş ve en kısa sürede orada olması gerekiyorsa olmuştur. Burada da olduğu gibi, konuyu takip etmektedir.
Sayın Bakanımız üzerinden karalama siyaseti hiç kimseye puan kazandırmaz.

Trabzon'da fırtına yerini dolu yağışına bıraktı Trabzon'da fırtına yerini dolu yağışına bıraktı

Biz devletimizin her türlü şefkatli eli ve imkanlarıyla Çubuklu Mahallemizde hemşerilerimizin yanında olduk olmaya devam edeceğiz.
Her zaman olduğu gibi Bütün hemşehrilerimiz Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızın yanında olmaya devam edecektir.