İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz etkinliğinde yaptığı konuşmada, "O gece yapamadıklarımız var. Hele bir daha kalkışsınlar, o gece yapamadıklarımızı tamamlamak boynumuzun borcudur" dedi.

Cemal Enginyurt olayında yeni gelişme! Tutuklandı Cemal Enginyurt olayında yeni gelişme! Tutuklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, darbe girişiminin altıncı yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz 2016 tarihinde Kızılay Meydanı'nda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte konuştu.

süleyman soylu haber 22

Darbe girişiminde hayatını kaybedenleri anan Bakan Süleyman Soylu, "Dinimiz bize onların hayatta olduğunu söylüyor, onları anlayamıyorsunuz. Şehitlerimiz bizimle birlikte. Onlar bizimle birlikteler. Tam altı yıl sonra tuttuğunuz bu nöbette bu gece sizinle ve bizimle birlikteler." Türk milletinin bir "yolculukta" olduğunu belirten Soylu, "Biz İslam'ın ve İslam'ın son kalesiyiz. Bizler 2.200 yıllık büyük bir devlet geleceğinin temsilcileriyiz, bunu biliyoruz.

süleyman soylu 222

Şu anda Hacı Bayram-ı Veli'nin dervasındayız, bunu biliyoruz. Biz büyük, asil bir milletiz. Bunun farkındayız ve farkındayız" dedi. Türkiye'de artık kimsenin darbe yapamayacağını belirten Soylu, "O gece yapamadığımız şeyler var. Tekrar deneseler bile, o gece yapamadıklarımızı tamamlamak bizim yükümlülüğümüzdür. Bu insanlar ne söylediğimizi, ne söylediğimizi en iyi anlarlar. Tapınağımın göğsüne değmesin, meseleyi namahramın eli olarak görüyoruz. Bu kadarı açık ve nettir."