CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aleyhinde Trabzon'da konuşması tepki topladı.

Trabzon'da bir otomobil dereye düştü! Sürücü araçta sıkıştı Trabzon'da bir otomobil dereye düştü! Sürücü araçta sıkıştı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dün geldiği Trabzon’da hedefine Trabzon’un siyasetteki en önemli değeri Süleyman Soylu’yu koydu. Açıklamasının sonunda ise Trabzon’a geliş nedenini gizlemedi. “Genel Başkanımızın hatırlatmasıyla kendi memleketi Trabzon’da (konuştuklarını kast ederek) kayda geçirdik. Bu soruları hemşehrilerine emanet ediyoruz. Birine cevap versin.” dedi.

HEDEF İTİBARSIZLAŞTIRMAK

Özel kendince ve siyaseten Soylu’ya bazı sorular yöneltti. Sorular, Süleyman Soylu’nun vatan ve millet bütünlüğüne verdiği değerlerin anlaşılamamasından kaynaklı olduğu gözlendi. Ülke bütünlüğüne Soylu farklı bakıyor, Özel farklı bakıyordu. Özel yine ayrıca sokakta konuşulan ya da Soylu’yu itibarsızlaştırmak için ortaya atılan iftira ve yalanlardan oluşan bir dizi soruya yer verdi.  n n Soylu’ya Trabzon’da saldırmak!

Özel’e ilk tepki İl Başkanı Mumcu’dan

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik iftiralarına ilk tepki AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu’dan geldi. Mumcu, Özel’in bugüne kadar ülkenin birliğine, YPG’yi savunan ifadelerine ve HDP’yi savunan söylemlerine gönderme yaparak, “Hükümetin terörle mücadelesine destek vermemek teröre hizmet etmek demektir.” dedi. 

Cora’dan Özel’e cevap “Bunlardan utan”

CHP Grup Başkanvekili Özür Özel’in hükümete ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik söylemlerine Milletvekili Salih Cora tepki gösterdi. Cora, “Depremde, heyelanda ve selde vatandaşın yanına koşandan değil, kayağa giden balık keyfi yapandan utan. Terörle mücadele edenden değil, ‘Türk Silahlı Kuvvetleri ‘kimyasal silah kullanıyor’ diyen Genel Başkan Yardımcından utan.” dedi. Cora, CHP’nin teröre destek verdiğini ve 5. Kol faaliyeti yürüttüğünü sözlerine ekledi.